سالم باش
زمان مطالعه : 8 دقیقه ۱۴۰۲ اسفند ۱۲, شنبه بازدید : 10 بار

0

عوارض قرص‌های لاغری

قرص لاغری راه‌حل سریعی است که بسیاری از مردم به‌خصوص نزدیک عید یا مراسم‌های مهم به سراغش می‌روند، اما این قرص‌ها عوارض بسیار خطرناکی دارند

مقدمه

چرا قرص لاغری می‌خوریم؟

نزدیک عید نوروز یا نزدیک مراسم‌های خاص، مردمی را می‌بینید که به دنبال یک معجزه برای کاهش وزن هستند. آنها معمولا فکر می‌کنند ورزش آنقدر که می‌خواهند سریع نیست و نمی‌توانند رژیم هم بگیریند. پس به‌دنبال یک راه‌حل فوری هستند که آنها را خوش اندام کند. اینجاست که سراغ قرص‌‌های لاغری را می‌گیرند و درنهایت دچار مشکلات بسیاری می‌شوند. اگر شما هم دارید به مصرف قرص‌های لاغری فکر می‌کنید این مطلب را بخوانید تا بدانید چه چیزهایی در انتظارتان است.

 

خطر حمله قبلی

متاسفانه مردم جوانی به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند که به‌خاطر مصرف قرص‌های لاغری دچار عارضه‌های قلبی شده‌اند. عوارض می‌تواند روی ماهیچه، رگ‌ها و عملکرد قلب مشکلاتی را ایجاد کند. اگر می‌خواهید علت را بدانید، باید به ترکیبات این قرص‌ها نگاه کنیم. قرص‌های لاغری ممکن است حاوی موادی باشند که استفاده آنها در انواع دارو و مکمل‌ها ممنوع اعلام شده است. اما چون روی برخی از قرص‌های لاغری دست‌ساز و گیاهی نظارتی نیست، ممکن است در ترکیب آنها از این مواد ممنوعه هم پیدا کنید.

 

کاهش آب بدن به جای چربی

برای لاغری اصولی شما باید چربی را کاهش دهید، عضله بگیرید و بدن‌تان پر از آب نگه دارید. اما قرص‌های لاغری به این شکل کار نمی‌کنند. برخی از آنها ادرار آور هستند و سریع آب بدن را کاهش می‌دهند. این کاهش آب بدن وزن‌تان را کم می‌کند اما به‌جای چربی یک عنصر مهم را از بدن‌تان برده که نبودش به ارگان‌های مهم، آسیب‌های جدی وارد می‌کند. این کاهش وزن نه تنها ارزشی ندارد بلکه آسیب‌های جدی را به شما خواهد زد.

 

ملین‌ها و کاهش وزن

برخی از داروهای لاغری درواقع ملین هستند. آنها به حرکات سریع روده کمک می‌کنند و شما هر غذایی که می‌خورید را سریع از دست می‌دهید. با ناقص ماندن چرخه دریافت انرژی و ویتامین‌ها، بدن‌تان با کمبود مواد مهم روبرو می‌شود. آب بدن‌تان از دست می‌رود و الکترولیت‌ها نیز به‌خوبی کار نمی‌کنند. کمی بعد احساس سرگیجه، ضعف شدید و حتی بیهوشی خواهید داشت. متاسفانه این تمام ماجرا نیست.دستگاه گوارش‌تان آسیب جدی دیده، آنزیم‌های بدن‌تان دچار مشکل شده و احتمالا با سوتغذیه هم مواجه شده‌اید.

 

قرص‌های عدم جذب

یکی از آرزوهای بشر نیاز غذا خوردن و لاغر ماندن است. قرص‌های لاغری هم از همین نیاز استفاده کرده‌اند و قرص‌هایی ایجاد شده که نمی‌گذارد بدن شما بخشی از مواد غذایی را جذب کند. شاید در نکاه اول جذاب به‌نظر برسد اما متاسفانه عدم جذب، شامل ویتامین، مواد معدنی و مواد آلی هم خواهد شد. درواقع شما بدن‌تان دارد مواردی را از دست می‌دهد که برایش واجب است. این را هم به‌یاد داشته باشید که برخی ویتامین‌ها فقط در چربی حل می‌شوند. اگر چربی نباشد نمی‌توانید آنها را دریافت کنید و بعد با کمبود آنها مواجه خواهید بود. پس با درنظر گرفتن تمام این موارد، سراغ قرص‌های لاغری نروید.

 

سرطان با قرص لاغری

خواستید لاغر شوید اما متاسفانه خودتان را در چاه عمیقی انداخته‌اید که شامل هزینه‌ها و دردهاست. سرطان به سبب استفاده از قرص‌های لاغری متاسفانه متداول است و می‌تواند عوارض غیرقابل تسکینی داشته باشد. برای لاغر شدن، سلامت خود را به خطر نندازید و از کمک‌های یک متخصص تغذیه استفاده کنید.

 

اضطراب و استرس با قرص‌های لاغری

برخی از قرص‌های لاغری مکانیزمی برای سرکوب اشتها دارند. آنها استرس شما را بالا می‌برند و درنهایت باعث مشکلات در سلامت روان‌تان خواهند بود. با مصرف اشتباه قرص‌های لاغری، ممنک است بی‌خواب شوید، نتوانید تمرکز کنید و به‌مرور دچار مشکلاتی شوید که حتی فکرش را هم نمی‌کردید.

 

لاغری فقط با متخصص

اگر برای لاغری به پزشک متخصص مراجعه کنید به شما راه‌کارهایی می‌دهد که با کمک آن می‌توانید لاغر شوید. این راهکارها گاه شامل خوردن برخی قرص‌ها هم هست. برخی از این قرص‌ها برای کم کردن اشتها هستند اما جذب مواد غذایی را به‌خطر نمی‌اندازند. برخی دیگر نیز پروبیوتیک هستند و کمک می‌کنند گوارش شما حالت طبیعی داشته باشد. یک لاغری اصولی شامل نوشیدن مقدار کافی آب، ویتامین، سبزی، پروتئین، میوه و حتی نان و برنج است. یک رژیم درست به شما کمک می‌کند طعم‌ها و غذاهایی که دوست دارید را در حجم کم بچشید و بابت نخوردن آنها دچار اضطراب و افسردگی نشوید. با رژیم مناسب، پوست، بینایی و موهای شما دچار مشکل نمی‌شود و می‌توانید به‌شکل اصولی لاغر شوید. یادتان باشد یک رژیم خوب به جم عضلات اضافه کرده و از مقدار چربی می‌کاهد. با رژیم مناسب سایز شما کاهش پیدا می‌کند و بدن‌تان چابک‌تر و سالم‌تر خواهد بود. با قرص لاغری و راه‌های سریع آسیب‌زا خداحافظی کنید و برای تغییر سبک زندگی و داشتن یک بدن بدون بیماری آشنا شوید.

منبع : سالم باش
به این مقاله امتیاز دهید
میخواهم بدانم که ...از مطلب شما بسیار لذت بردم اما ...مفید بود ولی ...ای کاش ...
not found
در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است

برای اینکار ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید