سالم باش
زمان مطالعه : 5 دقیقه ۱۴۰۳ خرداد ۱۱, جمعه بازدید : 46 بار

0

گیاهان مفید برای جذب اشعه‌های مضر

زندگی ما با اشعه‌های خطرناکی گوناگونی احاطه شده است. امواج رادیویی، موبایل، تلویزیون، وای‌فای و بسیاری از موج‌ها و ریزموج‌هایی که شاید از وجودشان اطلاع هم نداشته باشید. امواج می‌توانند خواب شما را به‌هم بریزند و عاملی برای بروز بسیاری از بیماری‌های جسمی و روحی باشند. برای مبارزه با امواج و سلامت خانواده، پزشکان ایده‌های گوناگونی دارند. یکی از آنها استفاده از گیاهان و به‌خصوص چند گل آپارتمانی خاص است. به‌نظر می‌رسد این گلدان‌ها بتوانند کمی از اثر امواج به‌خصوص امواج وای‌فای را بکاهند. در این مقاله از سالم باش، به معرفی این گیاهان مبارز پرداخته‌ایم.

مقدمه

1- کاکتوس

بیش از 2000 نوع کاکتوس در دنیا شناخته شده‌اند و تعداد زیادی از آنها به‌عنوان گیاه آپارتمانی امکان نگهداری دارند. کاکتوس‌ها بسیار زیبا هستند و مقاومت خوبی در برابر شرایط سخت دارند. با کمک کاکتوس‌ها می‌توانید بخش زیادی از امواج وای فای را کاهش دهید. چراکه بافت کاکتوس‌ها پراز آب است و مثل یک محافظ جلوی انتشار امواج را می‌گیرند. اگر کاکتوس‌های زیادی دارید آنها را در راستای مودم یا جایی که امواج زیادی منتشر می‌شود بگذارید.

 

2- گیاه گندمی یا عنکبوتی

یکی از بهترین گل‌های آپارتمانی، گل گندمی یا عنکبوتی است. این گیاه آپارتمانی حتی برای حیوانات خانگی نیز ضرری ندارد. با این گیاه می‌توانید جلوی اشعه‌های مضر را بگیرید و سلامت خانه‌تان را بیشتر کنید. از سوی دیگر گیاه عنکبوتی اکسیژن زیادی هم تولید می‌کند. در نتیجه از آن می‌توان برای بهبود هوای محیط و خواب آرام کمک گرفت.

 

3- گیاه پیچک

پیچک یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی است. این گیاه به دلیل بافت خاصی که دارد می‌تواند جلوی انتشار برخی از امواج را بگیرد این گیاه هرچقدر بزرگ‌تر بشود، قدرت بیشتری برای محافظت از شما در برابر موج‌ها دارد. با پیچک خواب آرام و سلامت خانواده‌تان را تضمین کنید.

 

4- گیاه آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا یکی از گیاهان زیبای آپارتمانی است که در طب سنتی نیز خواص بسیاری برای آن ذکر شده است. از آنجا که برگ‌های آلوئه‌ورا پر از آب هستند، می‌توانند مثل یک عایق جلوی انتشار امواج را بگیرند. شما می‌توانید گلدان‌ها کوچک و بزرگ از این گیاه را در نقاط مختلف خانه و به‌خصوص در اطراف دستگاه‌های تولید کننده امواج بگذارید.

 

5- گیاه فلفل بنتل

بنتل از گیاهان جذاب آپارتمانی است که با برگ‌های قلبی‌شکل و زیبایش می‌تواند طراوت بسیاری را به خانه‌تان بیاورد. نگهداری از این گیاه دشوار نیست و می‌توان از آن در جایگاه‌های متعددی استفاده کرد. گیان بنتل نیز خاصیت جذب امواج به‌خصوص از نوع وای‌فای را دارد و یک گیاه مناسب برای حفظ سلامتی شما به‌شمار می‌رود.

 

6- گیاه آنتوریوم

اگر گل آپارتمانی گل‌دار می‌خواهید و دوست دارید گلدانی زیبا و پرفایده را نگه دارید، آنتوریوم از بهترین پیشنهادهاست. گل آنتوریوم واقعا زیباست و معمولا با گل‌های خوش‌رنگی ظاهر می‌شود. آنتوریوم یک دیزاین باشکوه و شیک به خانه‌تان می‌دهد و بسیار دوست‌داشتنی است. گل آپارتمانی آنتوریوم را می‌توانید در حوالی مراکز تولید امواج بگذارید تا خیال‌تان از انتشار آنها راحت باشد.

 

7- گل شیویدی یا مارچوبه سرخسی

بعضی گیاهان سال‌هاست که راه‌شان به خانه‌های ما باز شده است. اما شاید ندانیم که چقدر می‌توانند مفید باشند و به ما در زندگی بهتر کمک کنند. یکی از این گل‌ها، مارچوبه سرخسی یا گل شیویدی است. یک گیاه سبز و ظریف که اگر بتواند به اندازه مناسب برسد، در محافظت شما برابر امواج، به‌خوبی کار خواهد کرد. گیاه مارچوبه بسیار جذاب است و می‌توانید کنار گلدانش مجسمه‌هایی را هم بگذارید تا آن‌را زیباتر کند.

 

8- فیکوس الاستیکا یا گیاه کائوچو

فیکوس از شیک‌ترین گیاهان آپارتمانی است که می‌تواند شکوهی بی‌نظیر را به خانه‌تان ببخشد. این گیاه جذاب برگ‌های پهنی دارد که بنابر واریته گیاه به رنگ‌های گوناگونی ظاهر می‌شوند. با داشتن گل فیکوس می‌توانید مطمئن باشید که یک گیاه باارزش را به خانه‌تان آورده‌اید. از سوی دیگر فیکوس به سبب داشتن برگ‌های پهن، قدرت خوبی دارد و می‌تواند سدی در برابر امواج خطرناک باشد.

 

در این مقاله از سایت سالم باش به معرفی 8 گیاه عالی پرداختیم که می‌توانند در برابر امواج خطرناک از شما مراقبت کنند. بهتر است این گلدان‌ها را بدون واسطه، در نزدیکی مودم یا تلوزیون بگذارید. ضمنا اگر نزدیک دکل‌های مخابراتی زندگی می‌کنید، با افزودن گیاهان در خانه، بیشتر از خودتان مراقبت کنید. شما چه راه‌کارهای دیگری را برای جلوگیری از انتشار امواج می‌شناسید؟ فکر می‌کنید چگونه می‌توانیم بدن‌مان را در مقابل این موج‌های خطرناک بیمه کنیم؟ خوشحال می‌شویم در بخش نظرات، در این‌باره برای ما بگویید.

منبع : سالم باش
به این مقاله امتیاز دهید
میخواهم بدانم که ...از مطلب شما بسیار لذت بردم اما ...مفید بود ولی ...ای کاش ...
not found
در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است

برای اینکار ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید