سالم باش
زمان مطالعه : 8 دقیقه ۱۴۰۲ اسفند ۱۲, شنبه بازدید : 10 بار

0

همه چیز درباره تپش قلب

تپش قلب یک احساس ناخوشایند است که در آن فکر می‌کنیم قلب دارد تندتر می‌زند گاهی این تپش ریشه در استرس دارد و مشکل خاصی نیست اما اگر تپش قلب ادامه دار و در شرایط گوناگون باشد، باید برای درمان آن فکری کنید

مقدمه

تپش قلب و نکات مهم درباره آن

تپش قلب یک حالت غیرعادی در قلب است. در این حال فرد حس می‌کند قلبش تندتر می‌زند. ممکن است بیمار نتواند خوب نفس بکشد یا به ارگان‌های دیگری هم آسیب برسد. به‌همین دلیل لازم است تپش قلب را پیگیری کنید و نگذارید این مورد ادامه‌دار باشد. در این مقاله از سالم باش برای‌تان از تپش قلب، چرایی آن و درمان‌هایش گفته‌ایم.

 

تپش قلب چگونه است؟

در اثر اضطراب یا دلایل دیگر ممکن است ناگهان احساس انقباض‌های شدید در قفسه سینه خود داشته باشید. این احساس ممکن است متناوب یا با فرکانس‌های گوناگون باشد. گاهی شما استرس ندارید اما وجود تپش قلب باعث می‌شود احساس اضطراب در وجودتان شکل بگیرد. درنتیجه بدن‌تان دچار حس‌های ناخوشایند بسیاری خواهد شد. از سوی دیگر تپش قلب می‌تواند علامت یک بیماری مهم‌تر هم باشد. موضوعی که باید آن‌را پیگیری کرده و برای بهبودش راه‌حلی بیابید.

 

تپش قلب و بیماری‌های مرتبط

گاهی تپش قلب یک حالت ساده و گذرا نیست و شاید مشکلات و بیماری‌هایی در آن دخیل باشد. مثلا پرکاری تیروئید، مشکلات مربوط به ماهیچه قلب از جمله، کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک، آسم، آمفیزم، جراحی‌های گذشته در ناحیه قفسهٔ سینه، مشکلات و بیماری‌های کلیه، پایین بودن سطح سروتونین مغز، کم‌خونی و درد نیز می‌توانند سبب تپش قلب شوند. اگر همراه با تپش قلب، سرگیجه، سردرد، عرق سرد و درد در ناحیه قفسه سینه دارید، باید این درد را جدی بگیرید و پیش از آنکه مشکل خاصی برای‌تان رخ دهد یا شرایط بدتر شود، راهی برای درمان بیماری خود بیابید.

 

داروها و تپش قلب

گاهی مصرف برخی بیماری‌ها می‌تواند سبب تپش قلب باشد. برخی داروها که برای جبران کمبود آهن و کلسیوم هستند و داروهای ضدافسردگی، می‌توانند سبب تپش قلب باشند. اگر چنین حسی دارید و فکر می‌کنید با خوردن داروها بدن‌تان دچار آسیب شده است، حتما به پزشک خود مراجعه کرده و برای درمان وضعیت قلب‌تان اقدام کنید.

 

تشخیص علت تپش قلب

اساس ناخوشایند تپش قلب که می‌تواند ریشه در مشکلات مهم‌تری هم داشته باشد، توسط پزشک متخصص و با دستگاه‌های مخصوص امکان‌پذیر است. پزشک نوار قلب شما را می‌گیرد و آن‌را بررسی می‌کند. اگر لازم باشد باید اکو و تست ورزش هم بدهید. همچنین گاهی پزشک از شیوه‌های دیگر نیز برای تشخیص نوع و وضعیت مشکل‌تان استفاده می‌کند. تعیین وضعیت و پیدا کردن مشکل نیاز به صبوری و پیگیری دارد. همچنین لازم است پس از پیدا کردن مشکل، چک‌آپ‌های منظم خود را انجام دهید و داروهای‌تان را سر موقع مصرف کنید.

 

ویزیت متخصص قلب با سالم باش

اگر نیاز به ویزیت متخصص قلب دارید و می‌خواهید با یک پزشک حاذق درباره مشکل خود گفتگو کنید، سالم باش با مجموعه‌ای کامل از بهترین پزشکان همراه شماست. اینجا می‌توانید نوبت ویزیت پزشکان حاذق را به‌راحتی بگیرید یا آنلاین با آنها گفتگو کنید. با سالم باش، در مسیر سلامتی باشید و نگذارید مشکلات و بیماری‌ها، ریشه‌دار و سخت شوند.

منبع : سالم باش
به این مقاله امتیاز دهید
میخواهم بدانم که ...از مطلب شما بسیار لذت بردم اما ...مفید بود ولی ...ای کاش ...
not found
در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است

برای اینکار ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید