سالم باش
زمان مطالعه : 5 دقیقه ۱۴۰۲ اسفند ۱۲, شنبه بازدید : 28 بار

0

ویژگی‌های کفش خوب

برای خرید یک کفش خوب باید ویژگی‌های گوناگونی را بررسی کنید در این مقاله از سالم باش برای‌تان از نکات مهم برای خرید کفش گفته‌ایم

مقدمه

ویژگی‌های کفش خوب

خرید کفش از آن مواردی است که در طول زندگی و به دلایل گوناگون، بارها و بارها با آن سر و کار داریم. کفش خوب، می‌تواند روی سلامتی بسیاری از اعضای بدن اثر داشته باشد. انتخاب کفش مناسب در سنین گوناگون اهمیت بالایی دارد. از کودکی تا کهنسالی، باید کفش‌هایی مرغوب و مناسب به‌پا کنیم تا دچار بیماری و دردهای مزمن نشویم. در این مقاله از سالم باش برای‌تان از نکات مهمی گفته‌ایم که برای خرید کفش خوب باید درنظر داشته باشید.

 

کفش خوب چگونه است؟

نخست آنکه موقع پوشیدن کفش باید احساس راحتی کنید. خیلی مهم است کفش برای‌تان تنگ نباشد. انگشت‌های شما جمع نشود و به روی پا هم فشاری وارد نکند. از سوی دیگر باید توجه کنید که کفش‌تان خیلی گشاد هم نباشد. این کفش مدام از پای شما درمی‌آید و نمی‌گذارد به‌راحتی حرکت کنید. البته این مورد استثنایی هم دارد. برخی از کفش‌های کوهنوردی تخصصی که باید با جوراب‌های خیلی ضخیم پوشیده شوند را گاهی یک یا دو شماره بزرگتر تهیه می‌کنند. این فضا با جوراب پر شده و نمی‌گذارد پای فرد دچار درد و ناراحتی شود.

 

چه کفشی خوب است؟

برای خرید کفش باید به قالب آن خیلی توجه کنید. به‌خصوص اگر می‌خواهید کفشی را مدام بپوشید. بهترین کفش‌ها آنهایی هستند که قالب طبی دارند. برای تهیه این نوع کفش به ارگونومی بدن انسان، نیازهای پا و شیوه قرارگیری پا در کفش توجه می‌شود. ازسوی دیگر قالب‌های طبی، نمی‌گذارند پای شما دچار میخچه، زخم و دردهای دیگر شود. این روزها کفش‌های طبی زیادی را پیدا می‌کنید که زیبا و شیک هستند و به بدن و پای شما هم آسیبی نمی‌زنند.

از سوی دیگر، اندازه پاشنبه کفش به‌خصوص در انواع زنانه آن بسیار اهمیت دارد. کفش‌های زنانه‌ای که قالب استاندارد ندارد و پاشنه‌های خیلی بلندی برای‌شان طراحی شده، می‌توانند خیلی سریع باعث درد پا و کمر باشند. گاهی این دردها برای مدت‌ها باقی می‌ماند و بدن را در شرایط دشواری قرار می‌دهد. پس در زمان خرید کفش پاشنه بلند حتما از قالب‌های استاندارد یا پاشنه‌هایی که مربعی هستند، کفش‌تان انتخاب کنید. از سوی دیگر اگر پاشنه کفش‌تان کمتر از سه سانتی‌متر باشد و کفش تخت بخرید، خیلی زود دچار کمردرد خواهید شد. پس حتما موقع خرید کفش به اندازه و فرم پاشنه توجه کنید تا کمر و ستون فقرات شما در جایگاه و زاویه مناسبی قرار بگیرد.

 

مقاومت کفش

کفش باید استحکام خوبی داشته باشد. وگرنه نمی‌توانید با آن در خیلی مسیرها راه بروید. ممکن است در یک بارش باران، کفه کفش‌تان کنده شود یا خیلی زود، قسمت رویی کفش پاره شده و از بین برود. برای خرید کفش، نوع مقاوم را بردارید تا زمان بیشتری برای‌تان کار کند و به پای شما ضرری نرساند.

 

کفش با کفه مناسب

اگر قالب کفش شما درست باشد، در کف آن برآمدگی و فرورفتگی‌های درستی را خواهید دید. این پستی بلندی‌ها از پای شما به‌درستی حمایت کرده و کاری می‌کند که پا در شرایط خوبی قرار داشته باشد. برای خرید کفش حتما به این نکته توجه کنید تا هنگام راه رفتن کمتر خسته شوید و ضمنا بعدها به کمر و دیگر قسمت‌های بدن‌تان هم آسیبی نرسد.

 

کی کفش بخریم؟

اگر می‌خواهید کففش بخرید بهتر است این کار را حوالی عصر یا شب انجام دهید. در این زمان پای شما به خاطر راه رفتن و ایستادن در طول روز متورم شده و در بزرگ‌ترین اندازه خود است. با این کار می‌توانید کفشی بگیرید که در تمام طول روز، حتی آن زمان که پای‌تان متورم است، مناسب‌تان باشد. با خرید کفش در زمان مناسب، یک وسیله کامل و عالی خواهید داشت که تا مدت‌ها برای‌تان کار می‌کند.

 

ویزیت آنلاین پزشک با سالم باش

اگر به‌خاطر پوشیدن کفش نامناسب دچار کمردرد و پادرد شده‌اید، کفش پای‌تان میخچه شده یا دچار مشکلات دیگری هستید، باید با یک پزشک متخصص مشورت کنید. سالم با با همکاری صدها پزشک کاردان و خبره همراه شماست تا بتوانید بهترین نتیجه را در سریع‌ترین زمان ممکن به‌دست بیاورید.


منبع : سالم باش
به این مقاله امتیاز دهید
میخواهم بدانم که ...از مطلب شما بسیار لذت بردم اما ...مفید بود ولی ...ای کاش ...
not found
در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است

برای اینکار ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید