سالم باش

مجله اینترنتی سلامت سلامت

زمان مطالعه : 5 دقیقه 1402/08/16 15:57:51 بازدید : 11 بار

0

گلودرد و درمان آن

گلودرد بیماری متداولی است که می‌تواند در اثر وجود ویروس، باکتری یا مشکلات دیگر رخ دهد، بیشتر گلودردها با مراقبت و استراحت خوب می‌شوند

مقدمه

احساس گلودرد در روزهای سرد سال، به‌خصوص وقت‌هایی که هوا آلوده یا ناگهان خیلی سرد می‌شود، مشهود است. گلودرد می‌تواند با حس خارش، سوزن‌سوزن شدن، مشکل در بلع و دشواری در صحبت‌کردن خودش را نشان دهد.  گلودرد می‌تواند به گوش درد، مشکلات در سینوس‌ها و حتی دندان‌درد ربط داشته باشد. از سوی دیگر گلودرد می‌تواند نشانه‌ای از بیماری‌های سخت همچون آنفولانزا باشد. به‌همین دلیل لازم است با بروز گلودرد برای درمان آن اقدام کنید. در این مقاله از سالم باش به بررسی گلودرد و راه‌هایی برای درمان آن پرداختیم.

 

گلودرد یا فارنژیت

فارنژیت یا گلودرد می‌تواند به‌شدت آزاردهنده باشد. این بیماری ممکن است عفونتی شدید را در بدن‌تان شکل بدهد و حتی خطرآفرین باشد. از سوی دیگر گلودرد، روال عادی زندگی‌تان را به‌شدت تغییر خواهد داد و کاری می‌کند که نیاز به مرخصی و استراحت داشته باشید. برای درمان گلودرد باید از همان لحظه‌های آغازین کارتان را شروع کنید و مراقب باشید که بیماری‌تان توسعه و گسترش پیدا نکند. حالا با گلودرد چه کنیم؟ اینجا برای‌تان از راه‌های درمان گلودرد گفته‌ایم.

 

آب نمک، درمان عفونت

اگر هیچ دارو یا خوراکی در دسترس‌تان نباشد، درون آب ولرم نمک بریزید و قرقره کنید. این کار واقعا مهم است و می‌تواند کمک کند بخشی از عفونت‌ها از بین بروند. از سوی دیگر نمک حالت ضدعفونی دارد و خیلی سریع جلوی انتشار بیماری را می‌گیرد. با آب نمک می‌توانید درد گلو را تسکین بدهید و سالم باشید.

 

شربت آبلیمو و عسل

اگر تب ندارید می‌توانید در آب ولرم کمی عسل بریزید. عسل که حل شد در آن چند قطره آب لیمو ترش تازه بریزید و محلول را به‌خوبی هم بزنید و آن‌را گرم میل کنید. این محلول به شما انرژی خوبی می‌دهد و کمک می‌کند گلودردتان زودتر خوب شود.

 

دمنوش بابونه

بابونه از بهترین داروهای گیاهی است. این محلول به سیستم ایمنی بدن‌تان کمک کرده و کاری می‌کند سریع‌تر بهبود پیدا کنید. برای درست کردن دمنوش بابونه، گل‌های بابونه را در صافی بریزید و کمی آنها را با آب سر بشویید. سپس روی گل‌ها آب‌جوش بریزید و اجازه دهید عصاره گل‌ها خارج شود. پس از حدود 15 تا 20 دقیقه دمنوش را میل کنید.

 

مراجعه به دکتر

برای درمان سریع گلودرد شما باید توسط یک پزشک خبره ویزیت شوید. پزشک می‌تواند علائم آسیب‌زای شما را پیدا کرده و راهی سریع برای درمان آن پیاد کند. پزشک می‌تواند مشکل شما را به‌خوبی تشخیص دهد و کاری کند که درد نکشید. علاوه بر این، پزشک متوجه می‌شود که نوع عفونت گلوی شما چیست و بر اساس آن برای‌تان دارو تجویز می‌کند. پس برای درمان و حتی خوردن یک دمنوش، باید ابتدا نظر پزشک‌تان را بپرسید. چراکه هر کار اشتباه شما می‌تواند منجر به آسیبی جدی باشد.

 

دریافت آنتی‌بیوتبک

خوردن آنتی‌بیوتیک برای درمان گلودرد الزامی است. با کمک داروی مناسب می‌توانید بدن‌تان را قوی نگه دارید و ضمنا با بیماری هم مقابله کنیدو اما به یاد داشته باشید که هرگز بدون تجویز پزشک سراغ آنتی‌بیوتیک‌ها نروید. چراکه این کار به بدن‌تان آسیب می‌زند و می‌تواند سبب مشکلات بسیاری باشد.

 

ویزیت آنلاین پزشک

در سالم باش می‌توانید با پزشک خود به‌صورت آنلاین گفتگو کنید و درمان را آغاز نمایید. به‌یاد داشته باشید که بیماری‌های حلق و بینی می‌توانند به سرعت رشد کنند و قسمت زیادی از بدن‌تان را بگیرند. پس قبل از آنکه سیسنوس‌ها عفونی شوند، سردرد بگیرید یا عفونت‌ها به بدن‌تان آسیب بیشتری وارد کنند، با ویزیت آنلاین پزشک از خود مراقبت کنید.

منبع : سالم باش
به این مقاله امتیاز دهید
میخواهم بدانم که ...از مطلب شما بسیار لذت بردم اما ...مفید بود ولی ...ای کاش ...
در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است

برای اینکار ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید