سالم باش
۱۴۰۳ خرداد ۱۱, جمعه

0

مزایای خدمات آنلاین پزشکی

امکان دریافت خدمات پزشکی فوری و دقیق، از مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که برای هر فردی می‌تواند وجود داشته باشد. به‌همین‌دلیل خدمات پزشکی آنلاین، در سال‌های اخیر، بسیار مورد توجه قرار گرفته و می‌تواند نقش مهمی در جلوگیری از حاد شدن بیماری‌ها، درمان فوری و کاهش هزینه‌های درمان داشته باشد. در این مقاله از سایت سالم باش، بیشتر درباره مزایای ویزیت آنلاین و دریافت خدمات پزشکی اینترنتی، برایتان گفته‌ایم.

مقدمه

خدمات آنلاین پزشکی چیست؟

با گسترش شبکه اینترنت، همه‌گیری گوشی‌های هوشمند و ارتقای دانش عمومی در استفاده از ابزارهای آنلاین، بخشی از خدمات درمانی نیز به این حوزه وارد شدند. خدمات پزشکی آنلاین در تلاش هستند که دسترسی افراد بیشتری را به پزشکان و متخصصان، هموار کنند، مشکل رفت‌و‌آمد به شهرهای بزرگ و خیابان‌های پرترافیک، برای دریافت خدمات پزشکی تا حدی حل شود و نقشی در کنترل هزینه‌های درمان داشته باشند. در این راستا، مزایای زیر برای این خدمات تعریف شده است.

 

1- امکان دریافت درمان فوری

وقتی احساس بیماری می‌کنید، نیاز است که هرچه سریع‌تر با یک پزشک متخصص، مشکل‌تان را درمیان بگذارید. اما مشغله‌های روزانه، بیمارستان‌های شلوغ و پزشکانی که نوبت‌شان پر شده، شما را از این امر مهم دور می‌کنند. در نتیجه ممکن است بیماری‌تان را پشت گوش بیاندازید و آنقدر صبر کنید که متوجه شوید، دیر شده!
از آنجا که بسیاری از بیماری‌های حاد از جمله سرطان‌ها، با تشخیص زودهنگام، قابل کنترل و حتی درمان هستند، دسترسی فوری به پزشک، بسیار اهمیت دارد. به‌یاد اشته باشید که با دیدن علائم بیماری، هر روزی که می‌گذرد، چند قدم از شانس بهبودی فاصله گرفته‌اید و در نتیجه، باید درد بیشتری تحمل کنید. اما با خدمات آنلاین پزشکی می‌توانید از مزایای ویزیت آنلاین استفاده کنید. خیلی سریع با پزشک‌تان مشکل را در میان بگذارید و وارد مراحل درمان شوید.

 

2- کاهش رفت‌و‌آمد به مراکز درمانی

خدمات پزشکی به‌صورت یکپارچه و یک‌دست، در تمام شهرها و مناطق تقسیم نشده است. در نتیجه هموطنان بسیاری هستند که مجبورند برای دیدن یک متخصص از راه‌های دور به شهرهای بزرگ بیاییند. چند روزی را درگیر بیمارستان، رزرو محل اقامت، هزینه غذا و... باشند. حال آنکه خدمات آنلاین پزشکی، پزشک متخصص را به خانه شما می‌آورد. شما می‌توانید در همان شهر یا روستای خودتان بمانید و با پزشک مورد نظرتان گفتگو کنید. مدارک پزشکی‌تان را به اون شان دهید و اگر لازم بود، دارو و آزمایش‌هایتان را هم دریافت کنید. این قابلیت کمک می‌کند تا در وقت و بسیاری از هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید و خیلی سریع‌تر روند بهبودی را درپیش بگیرید.

 

3- امکان ویزیت آنلاین

در زمان دریافت خدمات پزشکی آنلاین، دیگر لازم نیست ساعت‌ها در مطب پزشک منتظر باشید و زمان‌تان را تلف کنید. با ویزیت آنلاین، پزشک در بازه زمانی مشخصی امکان گفتگو با شما را دارد و لازم نیست در یک محیط بسته منتظر بمانید. در واقع شما می‌توانید سرکارتان باشید، در کلاس دانشگاه حاضر شوید، به باشگاه بروید و یا در خانه به کارهایتان برسید و همزمان، از خدمات ویزیت آنلاین استفاده کنید.

4- جلوگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار

عامل بعضی از بیماری‌ها، ویروس‌های خطرناکی هستند که به‌سرعت شیوع پیدا می‌کنند و می‌توانند دیگران را نیز بیمار کنند. از سوی دیگر، فرد بیماری که به این امراض مبتلا شده، نیاز فوری به ویزیت پزشک متخصص دارد و باید داروها و آزمایش‌‌های خود را دریافت کند. در اینجا خدمات آنلاین پزشکی به کمک‌تان می‎آید. می‌توانید در خانه باشید و بدون آنکه لازم باشد کسی شما را تا بیمارستان ببرد، با پزشک‌تان صحبت کنید. پزشک نسخه آنلاین را برای‌تان آماده می‌کند و اگر آزمایشی لازم باشد، به‌سرعت تجویز خواهد شد.

 

5- کاهش هزینه‌های درمان

از هزینه ویزیت گرفته تا هزینه‌های جانبی درمان، در خدمات آنلاین پزشکی، کمتر و قابل کنترل‌تر است. شما می‌توانید با پرداخت حق ویزیت کمتری، با پزشکان متخصص و فوق‌تخصص گفتگو کنید. در ضمن فرصت بیشتری برای صحبت با پزشک دارید و به‌خاطر شلوغی مطب، لازم نیست خیلی سریع با پزشک مشکل‌تان را در میان بگذارید.

 

6- امکان بررسی نظرات دیگران

گاهی پیدا کردن یک پزشک خوب واقعا کار دشواری است. اینجاست که ما سراغ دوستان و آشنایان خود می‌رویم تا تجربه آنها را درباره پزشکانی که آنها را ویزیت کرده‌اند، بدانیم. در این مرحله ممکن است متوجه شویم دوستان ما تجربه خوبی نداشته‌اند و تابه‌حال توسط پزشکی که ما نیاز داریم، ویزیت نشده‌اند. حالا نیاز داریم تجربه دیگران را بدانیم و با کمک آنها، پزشک خوبی را پیدا کنیم.
یکی از مهم‌ترین مزایای خدمات پزشکی آنلاین دقیقا همین نکته است. شما می‌توانید نظر بیماران هر پزشک را بخوانید و متوجه شوید آیا دیگران از دانش، رفتار و روند درمانی که پزشک برای آنها در نظر گرفته راضی بوده‌اند یا خیر. اگر نظرات منفی باشد و یا احساس کنید پاسخگوی مشکلات شما نیست، باز هم می‌توانید از بین صدها پزشک متخصص دیگر، روند درمان خود را پیگیر شوید.

 

7- امکان دریافت درمان فوری برای بیماران صعب‌العلاج و مسن

برخی از بیماران امکان جابه‌جایی ندارند. آنها درگیر مشکلات حادی هستند و رفت‌و‌آمد به مراکز درمانی نه‌تنها کمکی نخواهد کرد بلکه، روند بیماری را سرعت می‌بخشد. در اینجا با کمک خدمات پزشکی آنلاین می‌توانید سوالات‌تان را از دکتر متخصص بپرسید. اگر نیاز به دارو باشد، نسخه‌تان را سریع دریافت کنید و پزشک را بدون نیاز به حضور در مراکز درمانی، از وضعیت بیمار، مطلع سازید.

 

 

سخن آخر

در این مقاله به بررسی 7 مزیت خدمات پزشکی آنلاین پرداختیم و آن‌را از منظرهای گوناگون بررسی کردیم. شما چه تجربه‌هایی از دریافت این خدمات دارید؟ فکر می‌کنید چه قابلیت‌های دیگری باید اضافه شود؟ خوشحال می‌شویم نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

منبع : سالم باش
به این مقاله امتیاز دهید
میخواهم بدانم که ...از مطلب شما بسیار لذت بردم اما ...مفید بود ولی ...ای کاش ...
not found
در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است

برای اینکار ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید