سالم باش
زمان مطالعه : 6 دقیقه ۱۴۰۳ خرداد ۱۱, جمعه بازدید : 110 بار

0

نشانه‌های عینک آفتابی باکیفیت

برای خرید عینک آفتابی باکیفیت به جنس، وزن و ابعاد عینک توجه کنید همچنین اگر چشم‌های ضعیفی دارید لازم است پیش از خرید عینک توسط چشم پزشک معاینه شوید

مقدمه

نشانه‌های عینک آفتابی باکیفیت

تابستان یا زمستان فرقی نمی‌کند، عینک آفتابی از مهم‌ترین وسایلی است که باید همیشه همراه‌تان باشد. عینک‌ها علاوه بر محافظت از چشم، از پوست اطراف چشم‌هایتان نیز مراقبت می‌کنند. یک عینک خوب، نمی‌گذارد چشم‌هایتان با اشعه‌های مضر خورشید آسیب ببینند. از سوی دیگر موقع رانندگی، نورهای اضافه را حذف می‌کنند و در نهایت کمک می‌کند با تمرکز بیشتری در مسیرتان حرکت کنید. اگر قصد خرید عینک آفتابی دارید و می‌خواهید یک عینک خوب انتخاب کنید، این مطلب را از دست ندهید.

عدد UVعینک را بررسی کنید

UV اشعه خطرناکی است که با دو طول موج مختلف از خورشید به سمت زمین می‌آید. بخشی از این اشعه توسط شیشه جذب می‌شود و بخشی دیگر، از آن عبور می‌کند. در نتیجه مهم است که عینک مناسبی بخرید و مطمئن شوید که UV آن مناسب است. UV 400 که این روزها در اکثر عینک فروشی‌ها می‌توانید آنها را ببینید، به این معنا هستند که می‌توانند جلوی اشعه خورشید را بگیرند. برای تشخیص UV 400 دستگاه‌ها و تکنیک‌های گوناگونی وجود دارد. بیشتر عینک فروشی‌ها این دستگاه را دارند و گاهی هم با یک عکس یا نقاشی، به شما نشان می‌دهند که عینک‌تان قابلیت حذف نورهای اضافی را دارد.
برخی هم می‌گویند که شما می‌توانید با کترل تلویزیون نیز UV 400 را تشخیص دهید. به این صورت که با یک فاصله یک متری، از پشت شیشه عینک با کنترل تلویزیون، کانال‌ها را عوض کنید. اگر کانال‌ها عوض شد، یعنی شیشه عینک‌تان قابلیت خوبی ندارد اما اگر اشعه عبور نکرد، عینک‌تان مناسب است. البته برخی می‌گویند این روش خیلی معتبر نیست.

پولاریزه بودن عینک

در کنار UV 400 برخی عینک‌ها پولاریزه هم هستند. قابلیت پولاریزه در عینک‌ها به نحوی است که می‌تواند بازتاب نور را کنترل کرده و نور را می‌شکند. از سوی دیگر عینک پولاریزه برای کسانی که اهل طبیعت‌گردی هستند، کنار آب و ساحل می‌روند و دوست دارند زمان بیشتری را زیر نور خورشید باشند، مناسب‌تر است.
با انتخاب عینک پولاریزه، می‌توانید اطمینان بیشتری داشته باشید و از چشم‌هایتان بیشتر مراقبت کنید.

عینک آفتابی آیینه‌ای

برخی از عینک‌ها علاوه بر قابلیت‌های بالا یک لایه نازک جیوه و نقره دارند و از بیرون به‌شکل آیینه‌ای دیده می‌شوند. انتخاب این عینک‌ها کاملا سلیقه‌ای است و شیشه این عینک‌ها کمی از دیگر شیشه‌ها بهتر است. عینک آفتابی خوب عینکی است که شما با آن راحت باشید و اصول کلی آن رعایت شود.

وزن عینک

در انتخاب عینک به وزن عینک نیز توجه کنید. وزن عینک اگر زیاد باشد نگه داشتن آن دشوار است و خسته می‌شوید. از سوی دیگر، عینک روی صورت‌تان رد می‌اندازد و در نتیجه آسیب می‌بینید. برای انتخاب عینک حتما به این مورد توجه کنید.

نوع فریم عینک

برای خرید عینک مناسب، فریمی را انتخاب کنید که جنس محکم و انعطاف مناسبی داشته باشد. چرا که عینک‌ها از قسمت فریم بسیار آسیب می‌بینند و زود خراب می‌شوند. به یاد داشته باشید برخی از فریم‌های فلزی در تابش آفتاب خیلی سریع گرم می‌شوند و در نتیجه، در تابستان آزار دهنده است. بهتر است از فریم‌هایی استفاده کنید که گرما را به‌خود جذب نکنند و در سرمای زمستان نیز آزارتان ندهند.

عینک طبی آفتابی

اگر چشم‌هایتان ضعیف است و یا مشکل دیگری دارد حتما از عینک طبی آفتابی استفاده کنید. چرا که عینک آفتابی اگر طبی نباشد، نه‌تنها به چشم‌هایتان کمکی نمی‌کند، بلکه آسیب هم خواهد زد. با انتخاب عینک آفتابی طبی، می‌توانید بهتر مراقب سلامتی‌تان باشید.

وضعیت عمومی عینک

عینک آفتابی خوب، عینکی است روی شیشه آن موج و خط و خشی نباشد. چرا که بهترین عینک‌ها با خط و خش، به چشم‌تان آسیب می‌زنند و مشکلات آن از چشمی که عینک نداشته باشد بیشتر است.

ویزیت چشم‌پزشکی آنلاین

اگر قصد خرید عینک آفتابی خوب دارید و می‌خواهید مطمئن شوید که چه عینک آفتابی بخرید، باید توسط دکتر چشم‌پزشکی ویزیت شوید. برای رزرو نوبت و گفتگوی آنلاین با بهترین پزشک‌ها وارد سایت سالم باش شوید و با بهترین چشم پزشک‌ها صحبت کنید.

منبع : سالم باش
به این مقاله امتیاز دهید
میخواهم بدانم که ...از مطلب شما بسیار لذت بردم اما ...مفید بود ولی ...ای کاش ...
not found
در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است

برای اینکار ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید