سالم باش

مجله اینترنتی سلامت سلامت

زمان مطالعه : 4 دقیقه 1402/07/25 16:24:52 بازدید : 7 بار

0

طلا برای زنان مفید است؟

طلا از فلزات ضدحساسیت است که علاوه بر زیورآلات در پزشکی نیز بسیار کاربرد دارد در این مقاله به بررسی کاربردهای طلا در پزشکی بیشتر پرداخته‌ایم

مقدمه

طلا و پزشکی

از گذشته‌های دور، طلا فلزی ارزشمند و مورد توجه بوده است. مردمی که در شهر سوخته سیستان و بلوچستان زندگی می‌کردند حدود 4000 سال پیش دریافتند که طلا در بدن انسانی فاسد و تجزیه نمی‌شود. پس از آن، برای ساختن اولین چشم مصنوعی دنیا کمک گرفتند و توانستند نشانه‌های از هنر و علم خود را تا به‌امروز حفظ کنند. بعدها از طلا، در پزشکی استفاده‌های بیشتری هم شد. مثلا در برخی از داروها، از طلا استفاده شده است. اعضای مصنوعی بدن، با طلا ساخته می‌شود و دستگاه‌های دقیق آزمایشگاهی نیز با طلا کار می‌کنند. برخی از وسایل جراحی، طلا دارند و در دندان‌پزشکی، ارتودنسی و برای پر کردن دندان‌های خراب نیز از طلا کمک می‌گیرند. به‌همین دلیل طلا در پزشکی بسیار پرمصرف است و به آن توجه ویژه‌ای می‌شود. اما طلا، کاربرد دیگری هم دارد و آن استفاده به‌عنوان زیورآلات است.
در موزه‌های جهان می‌توانید وسایل تزیینی، گردنبند،  النگو، دستبند، انگستر، گیره‌های مو، گیره‌های بینی و... را ببینید که از گذشته‌های دور به‌جا مانده‌اند. حالا پزشکان فکر می‌کنند که این علاقه به طلا در بین زنان شاید علت‌های پزشکی هم داشته باشد. برخی پژوهش‌ها در این زمینه انجام شده که در اینجا می‌خواهیم از آنها برای‌تان بگوییم.

طلا و زنان

استفاده از طلا در بین زنان تمام جهان رواج دارد. به‌خصوص هندی‌ها که از مصرف‌کنندگان اصلی طلا و جواهرات به‌شمار می‌روند، دوست دارند بدانند که آیا استفاده از طلا، جز برای زینب، کاربرد دیگری هم دارد. آنها قطعات گوناگون طلا که در بخش‌های مختلف بدن استفاده می‌شود را بررسی کردند.
سپس دریافتند که مثلا استفاده از گوشواره طلا می‌تواند به هوشیاری کمک کند. آنها می‌گویند انگستر طلا برای قلب خوب است و اگر کسی بیمار شود، طلا می‌تواند به بهبود سرفه‌هایش کمک کند.
برخی از پژوهش‌ها می‌گویند، وجود النگو طلا برای گردش خون خوب است و حتی داشتن زیورآلات طلا می‌تواند دردهای عادت ماهانه را نیز کاهش دهد.
البته تمام این موارد نیاز به پژوش‌های بیشتر دارند و نمی‌توان به آنها استناد کامل کرد. اما این را می‌دانیم که طلا ضدحساسیت است. مشکلی برای بیماران پوستی ایجاد نمی‌کند و همه می‌توانند از آن استفاده کنند.

طلا و مردان

طلا بر بدن اثر صفر دارد و مانند برخی از فلزات نیست که جذب بدن شود. اما پژوهش‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد استفاده طلا یا طلای خوراکی در مردان، روی باروری آنها اثر دارد. نانوذرات طلا می‌توانند روی ترشح تستوتسرون اثر بگذارند و کاری کنند که جریان خون در نواحی تناسلی، مسدود شود. از آنجا که طلا در اسلام برای مردان حرام است، پژوهش‌های علمی نیز در این‌باره جریان دارند تا بتوان از آسیب دیدن مردان جلوگیری کرد. چراکه براخی داروها نیز حاوی طلا هستند و در عین درمان برخی بیماری‌ها می‌توانند مشکلاتی برای سلامتی فرد ایجاد کنند.

طلا و درمان سرطان

از طلا برای بهبود، رهگیری بیماری و پیدا کردن سلول‌های سرطانی نیز می‌توان کمک گرفت. طلا نقش مهمی در درمان سرطان‌ها دارد و از آن برای پیدا کردن مسیر رشد سرطان و مسدود کردن آن، کمک می‌گیرند. برای مثال با کمک نانوذرات طلا می‌توان سرطان پانکراس را در مراحل اولیه تشخیص داد تا روند درمان به‌سرعت آغاز شود.

ویزیت آنلاین پزشک

در این مقاله از سالم باش به بررسی مزایای طلا در سلامتی پرداختیم و آن‌را از جنبه‌های گوناگون بررسی کردیم. طلا، فلزی پرکاربرد است و می‌توان از آن در جنبه‌های گوناگون درمانی بهره برد. طلا می‌تواند، در داروها، تشخیص و درمان بیماری اثر داشته باشد و حتی افرادی را درمان کند. اگر شما بیمار شده‌اید و علت آن‌را نمی‌دانیم، باید توسط یک پزشک متخصص ویزیت شوید. پزشک شما با بررسی علائم‌تان می‌تواند به‌صورت آنلاین برای‌تان نسخه و آزمایش بنویسد. ضمنا اگر نیاز به‌وقت حضوری داشته باشید نیز، سالم باش کمک‌تان می‌کند زودتر وقت بگیرید و سریع‌تر درمان شوید. با سالم باش، سالم و شاد باشید.

منبع : سالم باش
به این مقاله امتیاز دهید
میخواهم بدانم که ...از مطلب شما بسیار لذت بردم اما ...مفید بود ولی ...ای کاش ...
در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است

برای اینکار ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید