سالم باشیم

سلامت مو

خانه/سلامت مو

8 راه براي پرپشت تر كردن موهاي كم پشت

5 يکشنبه 17 آبان 1394
داشتن موهاي فوق‌العاده زيبا از طالع بلند است. زيرا كنترل ساختار موهاي شما به دست ژن‌هاي شماست، كار چنداني از شما ساخته نيست، كه البته مايه تاسف است، پس خوشا به حال خانم‌هايي كه موهاي پرپشت و زيبايي را به ارث برده‌اند.

هرچندكه كلفت كردن تارهاي مو در حقيقت ممكن نيست، ولي متخصصان ترفندهايي را به شما ياد مي‌دهند كه شما را تا حدي راضي مي كند.

با حقيقت روبرو شويد:

داشتن موهاي فوق‌العاده زيبا از طالع بلند است. زيرا كنترل ساختار موهاي شما به دست ژن‌هاي شماست، كار چنداني از شما ساخته نيست، كه البته مايه تأسف است، پس خوشا به حال خانم‌هايي كه موهاي پرپشت و زيبايي را به ارث برده‌اند. اگرچه ضخيم‌سازي تارهاي مو در واقع غيرممكن است، اما متخصصان حقه‌هايي را به شما آموزش مي‌دهند كه شما را كمي به هدفتان نزديك مي‌كند.

شامپو و حالت‌دهنده مناسب موهاي خود را انتخاب كنيد

اين محصولات سلامت، حجم و ضخامت موها را در ظاهر افزايش داده، بي آنكه موها را سنگين و آزاردهنده كند.

استراتژي خرد‌كردن موها

كوتاه كردن موها به شيوه لايه لايه يا به اصطلاح خرد‌كردن بيش از اندازه، موها را كم پشت‌تر از آنچه هستند، نشان ‌مي‌دهد. در كوتاهي موها بايد تعادل را برقرار كنيد، زيرا اغلب، پايين موها پرپشت‌تر و جلوي موها كم‌پشت‌ترند. پايين موها را صاف و يكدست نگه داريد، زيرا اين تصور را پديد مي‌آورد كه موهاي شما پرپشت هستند. 

به اندازه كافي شامپوي خشك خريداري كنيد

هنگامي كه اين شامپو را به پوست سر زده و ماساژ دهيد، حسي شبيه ماليدن شن بر روي سرتان خواهيد داشت كه موجب افزايش حجم موها از ريشه خواهد شد.

بيگودي‌ها را از گنجه‌ خارج كنيد

پيچيدن موها با بيگودي، موها را ضخيم و پرپشت، حالت‌دار و سالم نشان مي‌دهد و همه اين ها تا دوش گرفتن بعدي دوام خواهد داشت.

از نرم‌كننده‌هاي حجم‌دهنده استفاده كنيد

اين نوع نرم‌كننده‌ها ساختار مولكولي تركيبات مو يا همان پليمر مو را ضخيم مي‌كنند پس در صورتي كه داراي موهاي ضعيفي هستيد، خود را ملزم به استفاده از آنها نمائيد تا موقتا داشتن موهاي حجيم را تجربه كنيد. 

استفاده صحيح از سشوار

موهايتان را در جهت مخالف رشدشان سشوار بكشيد. اين عمل موجب مي‌شود كه موها ضخيم‌تر از زماني كه در جهت خواب طبيعي‌ آنها سشوار مي‌كشيد، ديده شوند. 

سرم مو را فراموش و ژل و واكس مو‌ را رها كنيد

بعد از سشوار كشيدن موها از ژل، واكس، سرم براق‌كننده و محصولات حالت‌دهنده اجتناب كنيد زيرا تمام اين محصولات وزن موها را سنگين و به سمت پايين مي‌كشد. در عوض از محصولاتي كه بافتي حجيم و نرم به ظاهر موها مي‌بخشند، استفاده كنيد. اين محصولات فوق‌العاده‌اند زيرا بسيار سبكند و بلافاصله پس از استفاده به مايع بدل گشته و جذب موها مي‌شوند. 

از حقه‌ قديمي پوش‌دادن كمك بگيريد

موها را با ملايمت از ريشه پوش‌دهيد و كمي تافت بزنيد تا به همان حالت باقي بماند. به آرامي روي آن را برس بكشيد تا صاف شود اما حالتش از بين نرود و زيبا بماند.

 

منبع: بيتوته