سالم باشیم

سلامت مو

خانه/سلامت مو

5 نكته براي وكس حرفه اي در خانه

5 يکشنبه 29 آذر 1394
آيا مي خواهيد از وكس در خانه، همان نتايجي را بگيريد كه در سالن مي‌گيريد؟ براي داشتن پاهايي صاف و بي‌نقص، اين نكات عالي را دنبال كنيد.

آيا مي خواهيد از وكس در خانه، همان نتايجي را بگيريد كه در سالن مي‌گيريد؟ براي داشتن پاهايي صاف و بي‌نقص، اين نكات عالي را دنبال كنيد:

۱. موها بايد حداقل ۵ ميلي متر طول داشته باشند، مخصوصاً اگر شما به طور منظم از تيغ استفاده مي‌كنيد. موهايي كه قبلاً تراشيده شده‌اند، زبر هستند و ريشه عميقي دارند بنابراين اگر طول مو ۵ ميلي متر نباشد، ممكن است آنقدر محكم باشد كه نتوانيد آن را با موم جدا كنيد.

براي به حداقل رساندن احساس ناراحتي، مي‌توانيد نيم ساعت قبل از موم انداختن از ايبوپروفن استفاده كنيد. پوستتان را تميز نكنيد. چربي‌هاي پوست شما يك مانع طبيعي بين موم و پوستتان ايجاد مي‌كنند. اگر اندكي پيش دوش گرفته ايد يا پوستتان را تميز كرده‌ايد، كمي پودر تالك روي نواحي مورد نظر بزنيد. اين پودر مانند يك مانع عمل خواهد كرد و ناراحتي را به حداقل مي‌رساند.

۲. موم را گرم كنيد تا به شكل مايع در آيد و در طول موم انداختن، غلظت مايع آن را حفظ كنيد. هر چه موم نرمتر باشد، موم انداختن تميزتر و آسانتر خواهد شد. قبل از استفاده از موم، درجه حرارت آن را تست كنيد.

۳. روش استفاده از موم گرم: با استفاده از لبه‌ي يك كاردك، يك لايه يكنواخت از موم كه به نازكي كاغذ باشد را در جهت رشد موها پهن كنيد. هر چه لايه موم نازكتر باشد، نتايج بهتري به دست خواهيد آورد. نوار پارچه‌اي را روي موم بگذاريد و بلافاصله آن را روي موم فشار دهيد و قسمت انتهاي نوار را بيرون منطقه موم زده نگه داريد.

۴. نوار را در خلاف جهت رشد موها بكشيد. هميشه نوار را با يك حركت تند و سريع، موازي پوستتان بكشيد. هر چه نوار سريع‌تر از پوست جدا شود، نتايج بهتر خواهند بود. براي به حداقل رساندن احساس ناراحتي در هنگام موم انداختن، در تمامي اوقات پوست را كشيده و سفت نگه داريد.

نكته: مي‌توانيد چندين بار از يك نوار استفاده كنيد.

۵. باقي مانده‌ي موم را با روغن مخصوص بعد از اپيلاسيون، پاك كنيد. موم‌هايي با كيفيت سالن، با آب پاك نمي‌شوند. اين روغن، پوست را بعد از موم انداختن تميز كرده و تسكين مي‌دهد. براي حفظ صافي و انعطاف پذيري و جلوگيري از موهاي فرو رفته در زير پوست، هر روز از اين روغن استفاده كنيد.

 

منبع: مجله اينترنتي سرخاب سفيداب