سالم باشیم

سلامت مو

خانه/سلامت مو

4 ماده غذايي دوستدار مو

5 شنبه 5 دي 1394
ميوه‌ها منابع غني ويتامين c،‌ بتاكاروتن و پتاسيم هستند. سبزي‌ها هم غني از ويتامين a، b، c و eاند. ويتامين‌ها از جمله مواد اصلي دخيل در سلامت و زيبايي موها به شما مي‌روند

ميوه و سبزي‌ها

ميوه‌ها منابع غني ويتامين c،‌ بتاكاروتن و پتاسيم هستند. سبزي‌ها هم غني از ويتامين a ،b ،c وe‌اند. ويتامين‌ها از جمله مواد اصلي دخيل در سلامت و زيبايي موها به شما مي‌روند. بهترين كار قبل از آنكه بخواهيد به سراغ شامپوها و ماسك‌ موهاي ويتامينه برويد، مصرف مواد غذايي حاوي ويتامين‌هاي ضروري براي سلامت موها يعني ميوه‌ها و سبزي‌ها است.

غلات كامل

غني از هيدرات كربن كمپلكس،‌ فيبرها، ويتامين‌ها، نمك‌هاي معدني و فقير از لحاظ چربي هستند. وقتي به همراه سبزي‌ها غلات كامل مصرف كنيد منبع خوب پروتئين مي‌شوند. به شما توصيه مي‌كنيم در برنامه غذايي روزانه خود مصرف نان، حبوبات، برنج و ماكاروني و در كنار آن سبزي‌ها همچون نخودفرنگي و لوبيا را قرار دهيد.

گوشت مرغ، ماهي و دام

اين سه دسته از گوشت‌ها كه به دو دسته كلي گوشت سفيد و قرمز تقسيم مي‌شوند منابع خوب پروتئين بوده و گوشت مرغ و ماهي به ويژه در مقايسه با گوشت دام حاوي ويتامين a بيشتر و چربي‌هاي اشباع كمتري هستند. فراموش نكنيد كه كمبود پروتئين از جمله عوامل اصلي ريزش موها محسوب مي‌شوند.

محصول‌هاي لبني

منابع غني كلسيم، ويتامين a ،b12 ،d، ريبوفلاوين‌ها فسفر، زينك و منيزيم هستند. محصول‌هاي لبني كم‌چرب (بين 0.2 تا 0.5 درصد) كلسترول كمي داشته و غني از پروتئين هستند. موها براي سالم بودن به پروتئين نياز دارند گرچه براي به طور طبيعي ساختارشان از كراتين است.

 

منبع: بيتوته