سالم باشیم

زناشویی

خانه/زناشویی

2حمام دارويي قاعده آور

5 پنج شنبه 17 دي 1394
از آن جايي كه طعم بسياري گياهان دارويي كه جهت قطع قاعدگي تجويز مي شوند تلخ و نامطلوب است، مي توانيد در صورت تمايل از دم كرده هايي كه به صورت حمام دارويي به كار مي روند استفاده كنيد

از آن جايي كه طعم بسياري گياهان دارويي كه جهت قطع قاعدگي تجويز مي شوند تلخ و نامطلوب است، مي توانيد در صورت تمايل از دم كرده هايي كه به صورت حمام دارويي به كار مي روند استفاده كنيد و يا جهت برطرف شدن سريع تر مشكل قطع قاعدگي در كنار استفاده از داروهاي گياهي خوراكي از حمام هاي دارويي نيز بهره مند شويد. به منظور پيشگيري از مشكلات و عفونت هاي دستگاه تناسلي رعايت نكات بهداشتي هنگام حمام درماني از جمله استفاده از گياهان عاري از آلودگي و ضدعفوني وان يا طشت شست وشو قبل از استفاده كاملا ضروري است.

گياه مورد استفاده؛ اسطوخودوس

روش تهيه و مقدار مصرف:

چهار قاشق غذاخوري اسطوخودوس را در دو ليوان آب جوش پنج دقيقه جوشانده و بيست دقيقه دم كنيد. سپس آن را صاف كرده و به آب وان حمام بيفزاييد و حداقل پانزده دقيقه در آن قرار گيرد. ميزان استفاده از اين حمام روزانه يك بار تا زمان قاعدگي است.

گياه مورد استفاده؛ بابونه

روش تهيه و مقدار مصرف:

پنج قاشق غذاخوري بابونه را در دو ليوان آب جوش بيست دقيقه دم كنيد. سپس آن را صاف كرده و به آب وان حمام بيفزاييد و حداقل پانزده دقيقه در آن قرار گيرد. ميزان استفاده از اين حمام روزانه يك بار تا زمان قاعدگي است.

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب گنجينه سبز درمان 1/ مهندس ميترا قاسمي/ ناشر: مرنديز/ ص 44