سالم باشیم

سلامت ناخن

خانه/سلامت ناخن

کرم تقویت ناخن

5 جمعه 5 تير 1394
ناخن ها هنگامیـکه در شرایط ایده آلی باشند بسیار جـذاب می باشند. همچنین ناخن ها منعکس کننده عادت های خوب و بد فـرد هستند .

کرم تقویت ناخن:


ناخن ها هنگامیـکه در شرایط ایده آلی باشند بسیار جـذاب می باشند. همچنین ناخن ها منعکس کننده عادت های خوب و بد فـرد هستند . جدا از جاذبه آرایشی، ناخن هـا وظایف دیگری نیز بعهده دارند از جمله کمک به بــلند کردن اجـسـام با ایجاد تکیه گاه برای بافت انگشتـان و یا دسـت کاری اجــسام و از هـمـه مــهمتر آن که ناخن هـا سلامت عمومی بدن را بازتاب می کنند.

ترکیبات

دم اسب 30 گرم، گل زنبق 30 گرم، آب 1 فنجان، لانولین انیدر 4 قاشق غذاخوری، پودر لستین 1 قشق غذا خوری، گلسیرین 1 قاشق غذا خوری، اسانس گل سرخ 5 قطره

طرز استفاده:

برای تهیه این کرم، در یک ظرف چینی، آب، دم اسب و گل زنبق را وارد کرده و به ملایمت می جوشانند، سپس جوشانده حاصل را از کاغذ صافی می گذرانند و به حال خود باقی می گذارند. در ظرف دیگر، لانولین و لیستین را در بن ماری ذوب کرده و گلسیرین را به تدریج در آن وارد می کنند و به هم می زنند و پس از آن که به خوبی مخلوط شدند از گرما دور می کنند. سپس هنگامی که درجه ای گرمای ظرف و محلول را داخل آن را حدود 70 درجه است، جوشانده مذکور را که گرمایی مشابه داشته باشد کم کم به داخل آن وارد کرده و مخلوط را به خوبی به هم می زنند تا ضمن سرد شدن حالت کرم مانند به خود بگیرید. در خاتمه نیز اسانس را به تدریج داخل مخلوط می کنند و به خوبی هم می زنند، به طوری که همه قسمت های کرم، بوی اسانس گل سرخ را به خود بگیرد.
کرم حاصل را قبل از آنکه به ناخن بمالند باید ناخن را به خوبی ماساژ می دهند تا خون به سمت ناخن ها جریان پیدا کند و با مالیدن کرم به ناخن، نتیجه مورد نظر حاصل می شود.


کاری از گروه محتوای سالم باش

کتاب ماسک های زیبایی پوست و مو با مواد طبیعی: فراورده های زیبایی و درمانی / کاظم کیانی/ ناشر: زرقلم/ ص250