سالم باشیم

فشار خون

خانه/فشار خون

کاهش فشار خون با آنتی اکسیدان ها

5 سه شنبه 5 خرداد 1394
دریافت زیاد آنتی اکسیدان های رژیمی سبب افزایش قدرت دفاع بدن در برابر اغلب بیماری های مزمن نظیر فشار خون بالا می شود. سیر، پیاز، هویج و اسفناج، از منابع غذایی حاوی آنتی اکسیدان هستند.

آنتی اکسیدان ها یا ضد اکسید کننده ها یکی از مهم ترین مواد شناخته شده برای حفظ و حمایت سلول های بدن است .این مواد شیمیایی بسیار مفید برای سلامت انسان می باشد که به طور مستقیم با رادیکال های آزاد اکسیژن مبارزه می کند . رادیکال های آزاد اکسیژن که به سلول های بدن انسان آسیب های زیادی وارد می کند بیشتر در بدن افرادی هستند که در معرض آلودگی های محیطی و آلاینده های سمی قرار دارد این مواد مضر سبب می شود که بدن انسان در برابر بیماری ها قابلیت دفاع خود را از دست می دهد.

کمبود آنتی اکسیدان ها آسیب های جبران ناپذیری برای انسان به بار می آورد .دریافت زیاد آنتی اکسیدان های رژیمی سبب افزایش قدرت دفاع بدن در برابر اغلب بیماری های مزمن نظیر فشار خون بالا می شود. آنتی اکسیدان ها بیشتر در میوه ها ،سبزی ها مخصوصا در اسفناج و هویج وجود دارد. مطالعاتی نشان داده است مصرف زیاد آنتی اکسیدان خطر سکته ی مغزی را به نصف کاهش می دهد. سیر یکی از منابع بسیار خوب آنتی اکسیدان ها است . زیرا دارای بیش از 15 نوع آنتی اکسیدان است .

از دیگر آنتی اکسیدان ها می توان مواد خوراکی زیر را نام برد:


سیر، پیاز، هویج، اسفناج، گوجه، آووکادو، مارچوبه، ریحان، کلم، کلم برگ، کلم بروکلی، کلم تکمه ایی، کلم سنگی، کاهو، برگ سبز تیره، زیره، زنجبیل، فلفل قرمز تند، میخک، نعناع، جوز هندی، شیرین بیان، کدو حلوایی، دانه ی کنجد، تمشک، هندوانه، پرتغال، بادام هندی، بادام زمینی، جو دو سر، ماهی و...

در انتها به شما توصیه می شود که برای داشتن سلامتی بیشتر و جلوگیری از پیری زود رس از هدایای رنگارنگ طبیعت هرچه بیشتر استفاده نمایید.

کاری از گروه محتوای سالم باش