سالم باشیم

تناسب اندام

خانه/تناسب اندام

چگونه ورزش کنیم؟

5 يکشنبه 31 خرداد 1394
روزانه نیم ساعت حد پایین ورزش کردن است ولی بهترین مقدار روزی 45 دقیقه می باشد که باید به ورزش های هوازی مثل دویدن آهسته و دوچرخه سواری اختصاص داده شود.

▪ همیشه کلمه ی فعالیت و ورزش را در کنار کلمه ی (منظم) آمده است یعنی فعالیت بدنی باید تابع نظم باشد و به صورت روزانه و یا یک روز در میان انجام پذیرد .
▪ روزانه نیم ساعت حد پایین ورزش کردن است ولی بهترین مقدار روزی 45 دقیقه می باشد که باید به ورزش های هوازی اختصاص داده شود مثل دویدن آهسته ، دوچرخه سواری و ...
▪ شما می توانید به راحتی اوقات فراغت خود را با ورزش کردن بگذرانید که در این صورت هم به سلامت خود فایده رسانیده اید و هم با طراوت و شادابی تفریح کرده اید.
▪ می توانید رفت و آمد خود را طوری انجام دهید که خود یک ورزش حساب شود، به صورتی که رفتن یا برگشتن از محل کار و یا خانه را پیاده طی کنید و کمتر از ماشین، آسانسور و پله برقی استفاده نمایید.
به طور مثال می توانید ماشین خود را دورتر از محل کار و یا زندگی پارک کنید با این کار مجبور می شوید که برای سوار شدن کمی پیاده روی کنید.

متاسفانه آمار نشان می دهد که بی تحرکی عموما در زنان و دختران شیوع بیشتری دارد که این خود یکی از عوامل خطر زا برای افراد به حساب می رود. زنان و دختران باید به این نکته توجه داشته باشند که احتیاج به ورزش و فعالیت بدنی برای آنان در بعضی موارد بیشتر از مردان است و برای جلوگیری از عوارض بسیار ناگوار باید از جوانی و نوجوانی به فکر ورزش کردن باشند و البته فکر خود را به عمل تبدیل نمایند.

مطلب آخر این است که فعالیت بدنی منظم در نوجوانی و جوانی بسیار بیشتر مورد نیاز بدن انسان است ولی مطالعات علمی نشان داده است که فعالیت بدنی منظم، در همه ی سنین نیاز است. بنابراین همه ی افراد چه زن چه مرد چه پیر و چه جوان بهتر است به مقدار توصیه شده ورزش کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله از ورزش بیزارم مراجعه نمایید.

کاری از گروه محتوای سالم باش

کتاب فشارخون، پیشگیری و درمان/ دکتر محمد صادق کرمانی/ ناشر: یاس زهرا/ ص91