سالم باشیم

سلامت مو

خانه/سلامت مو

چگونه سرعت رشد موي خود را زياد كنيم؟

5 شنبه 25 مهر 1394
با عادات غذايي و تغذيه مناسب مي توانيد بدن و مويي سالم داشته باشيد. اگر مي خواهيد موي بلندي داشته باشيد، با پيروي از دستورات و برنامه هاي زير به آساني مي توانيد به بدن و مويي سالم دست پيدا كنيد.

با عادات غذايي و تغذيه مناسب مي توانيد بدن و مويي سالم داشته باشيد. اگر مي خواهيد موي بلندي داشته باشيد، با پيروي از دستورات و برنامه هاي زير به آساني مي توانيد به بدن و مويي سالم دست پيدا كنيد.

دستورالعمل ها:

1. يكي از فاكتورهاي اصلي كه بر رشد موي شما تأثير گذار است ويتامين ها و تغذيه مناسب است. اين موارد مي توانند نقش بزرگي را ايفا كنند. شما بايد رژيم مناسب داشته باشيد و آن را با گذشت زمان حفظ كنيد. كمبود هر ماده ي غذايي يا ويتامين باعت نقصان در رشد مو يا ريزش مو مي شود. اگر شما نمي توانيد رژيم غذايي مناسبي داشته باشيد بايد در طول روز از مولتي ويتامين ها استفاده كنيد. موهاي شما همانند ديگر اندام هايتان براي قوي و سالم بودن نياز به تغذيه و رسيدگي دارند.

2. همانطور كه در قسمت اول در مورد ويتامين ها اشاره كرديم مي خواهيم وارد جزئيات بشويم و نقش آن ها را توضيح دهيم. اسيد آمينه، ويتامين E، ويتامين B و پروتئين ها از فاكتورهاي اصلي هستند كه باعث سلامتي و افزايش سرعت رشد موي شما مي شوند. مطمئن باشيد كه در برنامه غذايي روزانه تان به مقدار كافي اين فاكتورها وجود دارند و اگر اين طور نيست هم اكنون برنامه غذاييتان را تغيير دهيد و اين برنامه غذايي را شروع كنيد و تفاوت قابل توجهي را در سرعت رشد موهايتان مشاهده كنيد.

براي اين منظور مي توانيد از دم كشيده سبوس برنج كه حاوي موارد ذكر شده در بالاست؛ استفاده كنيد و حتماً تأثيرات شگفت انگيز آن را مشاهده خواهيد كرد.

3. از مواردي كه باعث جلوگيري رشد موي شما مي شوند دور باشيد. فكر كنيد موي شما همانند مغز شماست. اگر شما مضطرب باشيد و استرس داشته باشيد، نمي توانيد به درستي فكر كنيد و اين حالت دقيقاً مانند موي شماست كه نمي تواند رشد كند. آرامش داشته باشيد. بعضي از داروها و حالات روحي باعث كم شدن سرعت رشد موي شما مي شوند.

4. مرتباً مراقب موهايتان باشيد اين رايج ترين اشتباهي است كه افراد مرتكب مي شوند؛ تميز نگه نداشتن و شانه نكردن مو.

اطمينان حاصل كنيد كه به صورت مرتب موهايتان را تميز نگه مي داريد. اگر موهاي شما رنگ شده است شما بايد همچون كودكي از آن مراقبت كنيد و از شكستن موهايتان جلوگيري كنيد. همچنين نياز داريد موهايتان را برس بزنيد.

5. در حال زندگي كنيد از موهايي كه داريد لذت ببريد. در حيني كه شما صبر مي كنيد تا موهايتان بلند و پرپشت شود آن ها را زيبا نگه داريد و لذت ببريد. مدل هاي جديد را امتحان كنيد و از داشتن موي فعلي خود راضي باشيد.

و اما توصيه آخر: اينكه ورزش كنيد. در حين ورزش خون بهتر مي تواند در رگ هاي بدن جريان داشته باشد. داشتن بدن سالم، يكي از بهترين راه هايي است كه مي تواند سرعت رويش موهايتان را افزايش دهد.

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب فرهنگ زيبايي و درماني پوست و مو/ مهدي ضيايي/ ناشر: عصر جوان/ ص116