سالم باشیم

آرایشی

خانه/آرایشی

چگونه ريمل طبيعي و گياهي خانگي بسازيم

5 شنبه 28 آذر 1394
براي تهيه اين ريمل طبيعي نياز به كمي وازلين، روغن كرچك، اسانس پوست سبز گردو و روغن لاوندر داريد. با تهيه اين ريمل به راحتي مي توانيد مژه هاي تان را تقويت و رشد آنها را تحريك كنيد.

ريمل طبيعي روغن كرچك و پوست گردو براي زياد شدن مژه

براي تهيه اين ريمل طبيعي نياز به كمي وازلين، روغن كرچك، اسانس پوست سبز گردو و روغن لاوندر داريد. با تهيه اين ريمل به راحتي مي توانيد مژه هايتان را تقويت و رشد آنها را تحريك كنيد. يك ظرف بلوري نشكن برداريد. 15 گرم وازلين سفيد رنگ را درون آن قرار دهيد و آن را روي حرارت غير مستقيم بگذاريد تا موم ذوب شود. سپس 4 تا 5 گرم روغن كرچك، يك گرم روغن پوست سبز گردو و يك گرم عصاره لاوندر را به آن اضافه كنيد و بگذاريد سرد شود. مي توانيد هر شب يك قطره از اين كرم را قبل از خواب با سرانگشتانتان روي مژه ها بماليد. ماساژ مژه ها و ريشه آن با اين روغن مژه هايتان را در كمتر از 3 هفته بلند، پرپشت و مشكي مي كند به گونه اي كه شما از اين پس از مصرف ريمل بي نياز مي شويد.

ريمل طبيعي مغز فندق و بادام براي تقويت مژه هاي كم پشت 

قوطي ريميلتان را تميز كرده، مغز گردو يا فندوق و يا بادام را كوبيده با يكي دو قطره روغن زيتون مخلوط كرده و استفاده نمائيد كه هم نور چشم را زياد كرده و هم مژه ها را تقويت مي كند در ضمن توجه داشته باشيد كه روغن زيتون زياد نباشد كه شُره مي كند.

طرز ساخت ريمل طبيعي و خانگي با روغن زيتون براي تقويت و پرپشت شدن مژه

مواد لازم

  • نصف يك قاشق غذاخوري موم
  • نصف قاشق غذاخوري روغن زيتون
  • يك قاشق غذاخوري مغز قلم گوسفند

موم را با حرارت غيرمستقيم بخار آب جوش ذوب كنيد. مغز قلم را به آن افزوده و تركيب را هم بزنيد. در حال هم زدن تركيب روغن زيتون را قطره قطره به محتواي درون ظرف اضافه كنيد.

ريمل را پس از سرد شدن در يكي از ظروف مخصوص نگهداري ريمل بريزيد.

روش ساخت ريمل طبيعي و خانگي روغن كرچك

يك برس ريمل قديمي و يا يك ظرف لاك قديمي را بشوييد و با اين مواد پر كنيد: يك چهارم ظرف را با روغن كرچك و يك دوم ظرف روغن ويتامين E و يك چهارم ظرف ژل آلوئه ورا.

اين مواد را با برس ريمل با هم تركيب كنيد. روغن كرچك مژه هايتان ر ضخيم مي كند. روغن ويتامين E مژه را بلند مي كند و در نهايت ژل آلوئه ورا رشد مژه را تسريع مي كند. اين محلول را براي شش هفته هر شب به مژه ها بماليد. 

 

منبع: نمناك