سالم باشیم

آرایشی

خانه/آرایشی

چگونه با مواد خوراكي پنكك و رژلب درست كنيم

5 شنبه 30 آبان 1394
لوازم آرايشي با مواد شيميايي، نگهدارنده ها و آلرژن ها پر مي شوند و بسيار هم گران قيمت هستند. بهتر است خودتان دست به كار شده و با مواد طبيعي و خوراكي در آشپزخانه كرم پودر و رژلب تان را تهيه كنيد.

شركت هاي آرايشي و بهداشتي در تمام دنيا براي تهيه محصولات آرايشي از مواد سمي مانند سرب و جيوه استفاده مي كنند. هيچ قانوني هم نمي تواند جلوي اين كار را بگيرد. لوازم آرايشي با مواد شيميايي، نگهدارنده ها و آلرژن ها پر مي شوند و بسيار هم گران قيمت هستند. بهتر است خودتان دست به كار شده و با مواد طبيعي و خوراكي در آشپزخانه كرم پودر و رژلب تان را تهيه كنيد.

براي حفظ زيبايي همراه با سلامتي شما طرز تهيه پنكك با آرد برنج و يك نرم كننده لب رنگي:

طرز تهيه پنكك

تابه اي را روي حرارت قرار دهيد و مقدار كمي آرد برنج در آن بريزيد. در چند مرتبه اول كه اين پنكك را تهيه مي كنيد از ميزان كمي آرد برنج استفاده كنيد.
حرارت را بسيار ملايم كنيد و كم كم آرد را هم بزنيد تا آرد قهوه اي شود. مهم است كه حرارت كم باشد تا شما بتوانيد روند تغيير رنگ آرد برنج را تحت كنترل داشته باشيد تا تغيير رنگ به سايه اي كه منطبق بر رنگ پوست شما باشد برسد.
به هم زدن آرد با يك قاشق چوبي ادامه دهيد تا رنگ آرد كاملا يكدست شود.وقتي به رنگ مورد نظرتان رسيديد حرارت را خاموش كنيد و ظرف را كنار بگذاريد تا سرد شود.بعد از خنك شدن پنكك دست سازتان را در يك ظرف درب دار بريزيد.

طرز تهيه نرم كننده لب

در يك ظرف شيشه اي (مناسب براي قرار دادن روي حرارت يا ماكروويو) مقداري موم زنبور عسل بريزيد و آن را روي حرارت اجاق گاز يا در ماكروويو قرار دهيد.
يك چغندر را شسته و پوست آن را بگيريد و با آبميوه گيري آب خالص چغندر را بگيريد.آب چغندر را هم در ظرفي (ترجيحا شيشه اي) كنار بگذاريد.
موم را با حرارت كم ذوب كنيد. اگر آن را روي اجاق قرار داديد به طور مدام هم بزنيد تا موم ذوب شود و اگر از ماكروويو استفاده مي كنيد در فواصل 30 ثانيه اي آن را از ماكروويو خارج كرده و هم بزنيد.
هنگامي كه موم كاملا ذوب شد به ميزان رنگ مورد نظرتان آب چغندر را در موم بريزيد و هم بزنيد.اين مخلوط را در ظرف مورد نظرتان بريزيد و كنار بگذاريد تا خنك شود.


نكته: شما مي توانيد با مخلوط كردن آرد برنج با پماد زينك اكسيد (پماد سوختگي) يك ضدآفتاب طبيعي بسازيد.

 

منبع: بيتوته