سالم باشیم

سلامت پوست

خانه/سلامت پوست

چين و چروك پوست را اينگونه درمان كنيد

5 چهار شنبه 16 دي 1394
نور خورشيد علت مهمي در تشكيل چين و چروك، تغييرات رنگ دانه ها و سرطان پوست مي باشد. هرگاه از خانه خارج مي شويد، حتما از كرم ضدآفتاب استفاده كنيد.

از تماس مستقيم و طولاني مدت پوست با نور خورشيد تا حد امكان پيشگيري كنيد. نور خورشيد علت مهمي در تشكيل چين و چروك، تغييرات رنگ دانه ها و سرطان پوست مي باشد. هرگاه از خانه خارج مي شويد، حتما از كرم ضدآفتاب استفاده كنيد.

 

رطوبت پوست را حفظ كنيد. يكي ديگر از عوامل پيري، خشكي پوست مي باشد. با افزايش سن شما سلول هاي پوست، آب و چربي كم تري توليد خواهيد كرد. براي مقابله با خشكي پوست، به ويژه در فصل پاييز و زمستان از مرطوب كننده استفاده كنيد. در روزهاي سرد سال از سيستم هاي مرطوب كننده خانگي سود برده و يا يك كتري آب را روي بخاري قرار دهيد.

 

در معرض حرارت بالا قرار نگيريد. گرما مي تواند به درون پوست رخنه كرده و به بافت هاي هم بند صدمه وارد مي كند. هنگام استفاده از سشوار دستي آن را در حالت بسيار داغ قرار ندهيد و جريان هواي گرم را مستقيما به سمت پوست نگيريد.

 

خواب مناسب داشته باشيد. كيفيت خوابيدن نيز روي پوست شما تاثيرگذار مي باشد. از بالش نرم، بزرگ با پارچه طبيعي و غير مصنوعي استفاده كنيد.

 

باقيمانده آرايش خود را توسط يك پنبه آغشته به آب گرم كه قدري نشاسته به آن افزوده شده است، پاك كنيد. اين كار زبري و چين و چروك پوست را رفع خواهد كرد.

 

روز خود را با نوشيدن يك فنجان آب جوشيده همراه با آبليموي تازه و غير پاستوريزه آغاز كنيد. اين نوشيدني ناخالصي هايي كه در بدن شما انباشته گرديده اند را از بدن دفع مي كند. همچنين ليموترش به عنوان يك شست وشو دهنده ملايم كبد نيز عمل مي كند.

 

صورت را ورزش دهيد. هنگام استفاده از كرم هاي مرطوب كننده، دستان خود را به صورت حركات مدور و به آرامي از چانه تا ميان پيشاني بالا آورده و سپس دستانتان را به دو سوي صورتتان به پايين سر دهيد. اين كار را 12 مرتبه تكرار كنيد.

 

بخنديد. يك چهره درهم تشكيل چين و چروك خصوصا در اطراف چشم ها، برآمدگي بيني و روي پيشاني را تسريع مي كند. خنديدن بافت هاي هم بند پيرامون دهان را تحكيم كرده و باعث شكل ظاهري صورتتان مي گردد.

 

سيگار را ترك كنيد. سيگار كشيدن، پوست را از جريان يافتن طبيعي خون محروم ساخته و سبب انقباض مويرگ هاي پوستي مي گردد. به علاوه از رسيدن اكسيژن . مواد مغذي به پوست بدن جلوگيري به عمل مي آورد.

 

از كاهش و افزايش متوالي وزن بپرهيزيد. اگر وزن بدنتان مرتبا بيش از 5كيلوگرم نوسان وزني دادشته باشد، سرانجام روي چهره شما نمايان مي گردد. ممكن است بدنتان آن لايه چربي را كه شكل طبيعي را حفظ مي كند از دست بدهد.

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب گنجينه سبز درمان(3)/ مهندس ميترا قاسمي/ ناشر: مرنديز/ص 63