سالم باشیم

زندگی سالم

خانه/زندگی سالم

چند نمونه از گياهان دارويي مؤثر بر كاهش عصبانيت

5 شنبه 28 فروردين 1395
جهت كاهش عصبانيت علاوه بر روش هاي علمي مي توانيد از دنياي رنگارنگ گياهان هم بهره ببريد و در هنگام عصبانيت با تهيه نوشيدني هاي گياهي آرام بخش شرايط روحي خود را بهبود بخشيد

گياهان مؤثر و نسخه هاي تركيبي گياهي جهت كاهش عصبانيت

جهت كاهش عصبانيت علاوه بر روش هاي علمي مي توانيد از دنياي رنگارنگ گياهان هم بهره ببريد و در هنگام عصبانيت با تهيه نوشيدني هاي گياهي آرام بخش شرايط روحي خود را بهبود بخشيد. هم چنين اگر تعداد دفعات عصبانيت در شما زياد است و به اصطلاح زود از كوره در مي رويد مي توانيد همه روزه از اين نوشيدني ها استفاده كنيد. به زودي شاهد تغييرات مثبتي در خود خواهيد شد.

 

گياه مورد استفاده؛ چاي كوهي

روش تهيه و مقدار مصرف: يك قاشق مرباخوري چاي كوهي را در يك ليوان آب جوش ريخته و با قاشق خوب به هم بزنيد. آن گاه روي آن را با يك نعلبكي بپوشانيد و بگذاريد مدت بيست دقيقه بماند تا دم بكشد. سپس آن را صاف كرده و در صورت تمايل همراه با اندكي عسل بنوشيد.

 

گياه مورد استفاده؛ گل گاوزبان

روش تهيه و مقدار مصرف: يك قاشق مرباخوري گل گاوزبان را در يك فنجان آب جوش به مدت ده دقيقه دم كنيد. سپس آن را صاف و با اندكي عسل يا نبات شيرين كرده بنوشيد. از مصرف طولاني مدت و مداوم اين گياه اجتناب كنيد، چرا كه به كبد آسيب مي رساند.

 

گياه مورد استفاده؛ بداغ جنگلي

روش تهيه و مقدار مصرف:

يك قاشق مرباخوري بداغ جنگلي را در يك فنجان آب جوش به مدت پازده دقيقه دم كنيد. سپس آن را صاف و با اندكي عسل يا نبات شيرين كرده و بنوشيد.

 

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب گنجينه سبز درمان 4/ مهندس ميترا قاسمي/ ناشر: مرنديز/ ص51