سالم باشیم

بهداشت و درمان

خانه/بهداشت و درمان

چطور گلودرد چركي را درمان كنيم؟

5 چهار شنبه 10 شهريور 1395
گلودرد چركي ممكن است يك باره ظهور كند و با درد فراواني همراه باشد. اين قبيل گلودردها اگر معالجه نشود ممكن است به مشكلات جدي ديگري مانند تب روماتيسمي و روماتيسم قلبي منتهي شوند

گلودرد چركي ممكن است يك باره ظهور كند و با درد فراواني همراه باشد. اين قبيل گلودردها اگر معالجه نشود ممكن است به مشكلات جدي ديگري مانند تب روماتيسمي و روماتيسم قلبي منتهي شوند. البته گلودرد از جمله بيماري هايي است كه خيلي خوب به آنتي بيوتيك ها جواب مي دهد.

 

روش هاي درمان:

ضماد بابونه؛ استعمال خارجي ضماد بابونه درد گلو را تسكين مي دهد. براي ساختن اين ضماد يك قاشق غذاخوري گل بابونه خشك را به 1يا 2 فنجان آب درحال جوش اضافه كنيد. قبل از رد كردن آن از صافي 5دقيقه صبر كنيد. سپس پارچه تميزي را داخل چاي بابونه فرو برده، حوله را بفشاريد تا آب اضافي آن خارج شود و آن را روي ناحيه دردناك قرار دهيد تا حوله خود به خود خنك شود. در صورت لزوم اين كار را تكرار كنيد.

سير؛ سير يكي از بهترين آنتي بيوتيك ها و مواد عفوني كننده است. مصرف 15عدد كپسول روغن سير 6بار در روز را توصيه مي كند. اما اگر مصرف سير نتيجه ي معكوس دهد بايد از روش درماني ديگري استفاده نمود.

مصرف ويتامينC؛ ويتامينC مي تواند به ساخت بافت جديد به منظور مبارزه با ميكروب هايي كه باعث زخم شدن و صدمه گلو شده اند كمك مي كند. در صورت ابتلا به گلودرد دوز مصرفي ويتامين C را به دو برابر افزايش دهند.

تعويض مسواك؛ چه باور كنيد چه نكنيد مسواك شما ممكن است باعث طولاني شدن گلودرد و حتي بروز آن شود. باكتري ها بر روي مسواك تجمع مي كنند و در ار ايجاد كوچك ترين زخمي در لثه، از طريق زخم موجود در لثه وارد بدن مي شوند. به محض بروز گلودرد مسواك خود را دور بيندازيد. گاهي اوقات همين كار مانع از پيشرفت بيماري و متوقف شدن آن مي گردد.

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب درمان هاي خانگي/ دبورا تكاك/ مترجم: مينا اسماعيلي/ ناشر: گلبرگ/ ص674