سالم باشیم

آرایشی

خانه/آرایشی

پوشاندن جاي زخم، جوش و لك با آرايش

5 پنج شنبه 30 مهر 1394
براي اينكه زخم هاي كوچك، خال هاي ريز و لكه هاي سياه هنگام آرايش كاملا محو شده و خوب پوشانده شوند نبايد هيچگاه آنها را با يك مرطوب كننده چرب كنيد بلكه ...

براي اينكه زخم هاي كوچك، خال هاي ريز و لكه هاي سياه هنگام آرايش كاملا محو شده و خوب پوشانده شوند نبايد هيچگاه آنها را با يك مرطوب كننده چرب كنيد بلكه ...

 شما كه پوستتان داراي خالهاي ريز و يا لكه هاي سياه باقي مانده از جاي جوش و يا حتي گاهي دچار زخم هاي كوچك مي شود مي توانيد با بكار گيري چند راهكار ساده هنگام آرايش آنها را به گونه اي بپوشانيد كه با تمام نقاط ديگر پوست همرنگ و يكدست ديده شود .
براي اينكه زخمهاي كوچك،خالهاي ريز و لكه هاي سياه هنگام آرايش كاملا محو شده و خوب پوشانده شوند بايد به اين نكته توجه داشته باشيد كه اگر در زماني هستيد كه زخم روي پوستتان داريد مثل روال گذشته از مرطوب كننده استفاده نكنيد چرا كه استفاده از مرطوب كننده، ترميم و خشك شدن زخمهاي شما را به تعويق خواهد انداخت و سبب مي شود پوست فونديشن شما را سريع جذب كرده و زخم شما را تازه تر نشان دهد، همچنين در مورد خالها و لكه ها آنها را براق كرده و بيشتر نمايان كند.
 حال پيشنهاد ما به شما اين است كه ابتدا تنها از يك ضد آفتاب فاقد چربي و ترجيحآ رنگي براي زيرساخت استفاده كرده و تمام نقاط پوست را يكدست با آن بپوشانيد،  سپس از كرم پودري كه يك درجه از رنگ پوستتان تيره تر است (جهت محو كردن لكه ها)استفاده كرده و يك لايه كامل روي ضد آفتاب به تمام نقاط بزنيد . كمي صبر كنيد و با نوك انگشتان به پوست ضربه بزنيد . حال وقت آن رسيده كه با يك فونديشن تنها روي لكه ها و خالها و زخمها را بپوشانيد و بعد روي آن دوباره از همان كرم پودر بزنيد و پوست را كاملا يكدست كنيد .
اگر لكه ها خيلي تيره اند و باز كمي ديده مي شوند بهتر است در پايان كار از يك پنكيك همرنگ فونديشن استفاده كنيد و باز ابتدا روي لكه ها و بعد به آرامي همه ي نقاط را يكدست كنيد.
توجه داشته باشيد در مورد پوستهايي با اين خصوصيات هر چه كرم پودر و فونديشن يا پنكيك از رنگ پوست تيره تر باشد قابليت پوشانندگي لكه ها و خالها بيشتر خواهد بود، پس سعي كنيد از پوشاننده هاي روشن تر از رنگ پوستتان استفاده نكنيد.

 

منبع: آكاايران