سالم باشیم

آرایشی

خانه/آرایشی

پنكيك بهتر است يا كرم پودر

5 چهار شنبه 3 تير 1394
در جامعه ي ما استفاده از لوازم آرايشي مانند پنكيك و كرم پودر ها يك خوبي دارد و هزار بدي. خوبي به خاطر اينكه همه به دنبال سلامت پوست خود هستند ولي بدي به دليل اينكه خيلي ها روش استفاده، مقدار استفاده و جاي استفاده از لوازم آرايشي را نمي دانند.

در جامعه ي ما استفاده از لوازم آرايشي يك خوبي دارد و هزار بدي. خوبي به خاطر اينكه همه به دنبال سلامت پوست خود هستند ولي بدي به دليل اينكه خيلي ها روش استفاده، مقدار استفاده و جاي استفاده از لوازم آرايشي را نمي دانند.

استفاده از پنكيك و كرم پودر ارتباط زيادي با نوع پوست هر فرد دارد. يعني بهتر است كساني كه پوستي چرب و زمينه آكنه و جوش صورت را دارند از مواد آرايشي سبك تري مانند پنكيك استفاده كنند. به طور كلي كرم پودرها نسبت به پنكيك ها سنگين تر هستند. اما افرادي با پوست خشك يا آن هايي كه از پوشانندگي پنكيك رضايت ندارند، مي توانند براي ساعت هاي كوتاهي از كرم پودر هم استفاده كنند. البته بهتر است افرادي با پوستي چرب، انواع بدون روغن كرم پودرها را انتخاب كنند.

ضمن اينكه استفاده از هيچ نوع پنكيك يا كرم پودر ايراني و خارجي بدون مهر استاندارد و تاييديه وزارت بهداشت به هيچ كس توصيه نمي شود. چون محصولات غير استاندارد مي توانند حاوي فلزات سنگين و مضريباشند كه با جذب از طريق پوست باعث ايجاد مشكلات فراواني ازجمله لك و جوش روي پوست صورت شوند.

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب مجموعه مباحث خواندني پوست و مو زيبايي/ دكتر بهروز باريك بين/ ناشر: تيمورزاده/ ص159