سالم باشیم

سلامت پوست

خانه/سلامت پوست

ويتامين براي زيبايي پوست و صورت

5 سه شنبه 1 دي 1394
ويتامين زيبايي صورت يكي از ويتامين هايي است كه با داشتن خاصيت ضد پيري و آنتي اكسيدان قوي عاملي در زيبايي پوست صورت به شمار مي رود.

ويتامين زيبايي صورت يكي از ويتامين هايي است كه با داشتن خاصيت ضد پيري و آنتي اكسيدان قوي عاملي در زيبايي پوست صورت به شمار مي رود. زيبايي صورت و پوست بستگي به عوامل بسياري دارد كه يكي از آن ها مصرف ويتامين هايي است كه قدرت ويژه اي در جلوگيري از پيري و از بين رفتن زيبايي پوست صورت دارد. تا كنون از تأثيرات مثبت ويتامين C بسيار گفته ايم اما در اين بخش مستقيم به سراغ جواني و زيبايي پوست مي رويم.

ويتامين C؛ راز سلامتي

 مصرف ويتامين C در زمستان براي تقويت سيستم ايمني و مقابله با ويروس ها و عوامل بيماري زا توصيه بسيار عالي است. اما اگر به ديگر فوايد اين ويتامين توجه كنيم قطعا جايگاه ويژه اي براي آن در برنامه روزانه در نظر مي گيريم.
ويتامين C آنتي اكسيداني قوي است كه به نظر مي رسد تأثير مثبتي در مقابله با سكته هاي قلبي، استحاله ماكولاي چشمي در پي افزايش سن و پيري پوستدارد.
در اين رابطه اولين و مهم ترين توصيه براي حفظ سلامتي، مصرف منظم خوراكي هاي سرشار از ويتامين هاي مختلف به خصوص ميوه ها و سبزيجات است. اما اگر نمي توانيد روزانه پنج سهم ميوه و سبزي ميل كنيد، حتما روي مكمل هاي غذايي حساب ويژه اي باز نماييد. همچنين اگر سبك زندگي شما طوري است كه جذب ويتامين C در بدن كاهش مي يابد، اهميت بيشتري به اين موضوع دهيد. سيگار كشيدن يكي از اين شرايط است.

خوراكي هاي حاوي ويتامين C

آيا مركبات تنها منابع ويتامين C هستند؟
مي دانيم كه پرتقال و ليمو سرشار از ويتامين C هستند، اما خوراكي هاي ديگري نيز نياز بدن به اين ويتامين را تأمين مي كنند. كيوي يكي از غني ترين ميوه ها از نظر ويتامين C است. در مورد سبزيجات نيز بايد به كلم بروكلي، كلم سبز و شاهي آبي اشاره كرد كه بيشتر از پرتقال هاي معمولي ويتامين C دارند.
ويتامين C يكي از حساس ترين ويتامين هاست. اگر مي خواهيد بيشتر از فوايد آن بهره ببريد، ميوه هاي كاملاً تازه و در صورت امكان با پوست مصرف كنيد. در مورد سبزيجات نيز روش هاي پخت بدون آب را انتخاب نماييد يا آب سبزيجات را در سوپ استفاده كنيد.

ويتامين زيبايي

گفتني است ويتامين C نقش مهمي در توليد كلاژن در بدن دارد كه اين فيبر ها اهميت زيادي براي پوست خواهند داشت. امروزه بعضي از كارخانه هاي توليد لوازم آرايشي از ويتامين C در تركيب كرم ها استفاده مي كنند كه معمولاً با نام اسيد آسكوربيك روي اتيكت مشخص مي شود. در كنار استفاده از اين كرم ها حتما به تغذيه صحيح و متعادل نيز توجه داشته باشيد.

 

منبع: نمناك