سالم باشیم

تناسب اندام

خانه/تناسب اندام

ورزش های کالری سوز

5 پنج شنبه 17 ارديبهشت 1394
برای لاغری باید ورزش کرد. اما اینکه چه نوع ورزشی و با چه برنامه ای خیلی مهم است. در اینجا پنج ورزش معرفی می شود که اگر با برنامه ای منظم انجام شوند همه در سوزاندن کالری و لاغری پایدار نقش زیادی دارند.

موفقیت و به نتیجه رسیدن در هر کار نیاز به برنامه دارد. سه اصل مهم در لاغری و تناسب اندام تغذیه ی مناسب، خواب کافی و ورزش منظم می باشد. اگر هر کدام از این سه مورد طبق برنامه و یا بدون هم انجام شود، هیچ وقت فرد به هدفش که یک لاغری پایدار است نمی رسد. در این مقاله پنج ورزش معرفی می کنیم که البته با رعایت خواب و تغذیه می توانند کمک بزرگی به افراد چاغ برای یک لاغری همیشگی کنند.

رکاب بزن و لاغر شو


دوچرخه سواری یکی از بهترین و مفرح ترین ورزش های ممکن است که به کالری سوزی کمک زیادی می کند. شما میتوانید با یک ساعت رکاب زدن با سرعت متوسط، حدود 400 کیلوکالری بسوزانید. بهتر است که ابتدا با مدت زمان کوتاه تر آغاز کنید. دوچرخه سواری قلب تان را به ضربان وا می دارد و برای تقویت این گنجینه ی باارزش مناسب است..
برای اینکه ضربان قلب تان را تغییر دهید و انرژی بیشتری بسوزانید، شدت رکاب زدن را تغییر دهید؛ به عنوان مثال به مدت سی ثانیه تند رکاب بزنید و 30 ثانیه ی بعدی سرعتتان را کاهش دهید. اگر از دوچرخه های ثابت استفاده می کنید، بهتر است در هفته سه جلسه و هر بار 45 دقیقه با سرعت متوسط رکاب بزنید.

نرم بدو و لاغر شو


پیاده روی تند و دوی نرم جزو ورزشهای مناسب و فوق العاده موثر برای لاغری و کالری سوزی هستند. یک ساعت دوی نرم با سرعت متوسط باعث سوزاندن 600 کیلوکالری انرژی می شود. اگر عادت به دویدن ندارید به تدریج شروع کنید. در ابتدا یک جلسه پیاده روی و یک جلسه دوی نرم داشته باشید؛ به عنوان مثال ابتدا بیست دقیقه پیاده روی کنید و سپس 20 دقیقه بدوید. به تدریج که عادت کردید می توانید هر هفته سه جلسه به مدت 45 دقیقه پیاده روی یا دوی نرم داشته باشید.

مشت بزن و لاغر شو


به عقیده ی برخی مربی های ورزشی، هیچ ورزشی به اندازه بوکس نمی تواند بعد از یک روز کاری پرتنش باعث استراحت فرد شود. این ورزش در برگیرنده ی تکنیک و سرعت است. بافرادی که یک ساعت بوکس کار می کنند، به میزان 600 تا 800 کیلوکالری انرژی می سوزانند. این ورزش از ذخایر انرژی فرد استفاده کرده و باعث کالری سوزی فوق العاده می شود.
البته اگر با این ورزش احساس خستگی زیادی می کنید، باید مدت زمان آن را محدود کنید. همچنین می توانید در کنار این ورزش، ورزش های ساده تری مانند دوچرخه سواری یا دوی نرم نیز داشته باشید. یک ساعت بوکس در هفته برای شما کافی است.


طناب بزن و لاغر شو


در دوران مدرسه، پیدا کردن طناب خوب و سالم در کلاس ورزش یک خوش شانسی محسوب می شد. همین امروز برای خودتان یک طناب خوب بخرید و در پارک یا حیاط منزل تان طناب بزنید. اگر اهل بوکس هستید، بدانید که طناب زدن در کنار آن تاثیر فوق العاده برای تناسب اندام دارد.
طناب زدن باعث تقویت قلب تان نیز می شود. به گفته مربیان ورزشی، هیچ ورزشی مانند طناب زدن به لاغری و خوش ترکیبی بازوها و پشت ساق پا کمک نمی کند. بهتر است بدانید که با یک ساعت طناب زدن حدود 800 تا 850 کیلوکالری می سوزانید.
توصیه می کنیم این ورزش را نیز به تدریج شروع کنید. دو جلسه ی بیست دقیقه ای در هفته برای شما کافی خواهد بود


دل به آب بزن و لاغر شو


یک ساعت شنا کردن در استخر باعث سوزاندن حدود 600 کیلوکالری می شود. شنا کردن برای افزایش سلامت مفاصل مفید است و به طور موثری عضلات بدن مانند عضلات شانه، بازوها، پشت،شکم، ران ها و پاها را به کار می گیرد.
مزیت شنا کردن این است که در هر سنی می توانید به آن بپردازید. برای خوش ترکیب کردن پاها می توانید بدون کمک گرفتن از دست ها در آب پا بزنید. بهتر است در هفته سه جلسه ی 45 دقیقه ای شنا کنید. اگر زمان بیشتری نیز صرف این ورزش کنید، نتیجه ی بهتری عایدتان می شود.


کاری از گروه محتوای سالم باش