سالم باشیم

سلامت مو

خانه/سلامت مو

همه چيز درباره‌ي رنگ موهاي موقت

5 چهار شنبه 9 دي 1394
رنگ موقتي عملكردي تقريبا شبيه به رنگ موهاي دائم دارد. اما بجاي اينكه در كوتيكول مو نفوذ كند، روي آن قرار مي‌گيرد. در واقع اينكه هيچ عملكرد شيميايي واقعي در آن وجود ندارد، آنرا به ساده‌ترين راه رنگ كردن مو تبديل كرده است.

با سايه‌هاي رنگين كماني كه هرساله در حال رشد هستند، و زيبايي بي پروايي كه براي همه‌ي سنين به وجود مي‌آورند، زمان آن است كه اصول اوليه‌ي رنگ موي موقت را تجزيه و تفكيك كرده، و خواننده‌ها را متوجه تنوع و گزينه‌هاي متفاوت اين رنگ‌ها بكنيم.

بايد و نبايد‌هاي پشت رنگ موهاي موقت:

رنگ‌هاي موقت چطور كار ميكنند؟

رنگ موقتي عملكردي تقريبا شبيه به رنگ موهاي دائم دارد. اما به جاي اينكه در كوتيكول مو نفوذ كند، روي آن قرار مي‌گيرد. در واقع اينكه هيچ عملكرد شيميايي واقعي در آن وجود ندارد، آنرا به ساده‌ترين راه رنگ كردن مو تبديل كرده است.

رنگ موهاي موقت، بهترين انتخاب براي رنگ كردن موهايي است كه قبلا به رنگ روشن در آمده‌اند، آن هم به يك دليل خوب. اگر شما موهايتان را دكلره كرده‌ايد و كاملاً سفيد به نظر مي‌رسد، معمولاً نتيجه اين است كه انگار رنگ را روي شيشه زده‌ايد.

اما اگر موهايتان را زرد كرده ايد و يا سايه‌هاي طبيعي بلوند و يا قهوه‌اي روي موهايتان قرار دارد، شما بايد تئوري رنگ‌ها را در نظر بگيريد و پيش‌بيني كنيد كه اين رنگ‌ها، چه سايه‌اي روي موهايتان ايجاد مي كنند. اين درست است، رنگ آبي روشن، روي موهاي روشني كه به سفيدي مي‌زنند واضح بنظر مي‌رسد، اما رنگ زرد در موهاي بلوند، تبديل به يك سايه‌ي سبز ياقوتي مي‌شود.

راه و روش حفظ رنگ موي موقت چيست؟

از آنجا كه اين رنگ‌ها تنها روي كوتيكول مو قرار مي‌گيرند، در نتيجه زودتر هم پاك مي‌شوند. هرچند پاك شدن رنگ موقت اجتناب ناپذير است.

چند نكته: موهايتان را نشوييد. اجازه دهيد آنها كثيف شوند و براي از بين بردن چربي از پودر و شامپوي خشك استفاده كنيد. گرماي اتوي مو نيز راه ديگري براي از بين بردن رنگ دانه‌هايي است كه روي موهايتان قرار داده‌ايد.

همچنين استفاده از محصولات موي شامل الكل و وسيله‌هاي حالت دهنده‌ي مو كه با گرما كار مي‌كنند، از روش‌هاي ديگريست كه باعث مي‌شوند رنگ مو سريعتر محو شوند. اين كار يك شمشير دو لبه است. براي اينكه شما هم مي‌خواهيد رنگ روي موهايتان بيشتر باقي بماند، و هم اينكه زيبا به نظر برسد.

مهم نيست كه چقدر اقدامات احتياطي را رعايت مي‌كنيد، ما توصيه مي‌كنيم هميشه يك بسته از رنگ‌هاي موقت را دم دستتان نگه داريد تا به محض محو شدن ريشه‌ها آنها را ترميم كنيد.

برخي از كاربردهاي غيرمنتظره‌ي رنگ موي موقت چيست؟

ما عاشق مخلوط كردن و رقيق كردن رنگ‌هاي رنگين كماني با نرم كننده و بدست آوردن يك رنگ سفارشي هستيم. چند قطره از رنگ را به شامپو و نرم كننده‌ي هفتگي خود اضافه كنيد، حتي اگر موي رنگ شده عجيب و غريب نداريد.

اضافه كردن رنگ موي موقت به پاك كننده‌هاي مو مي‌تواند باعث شود بعضي از رنگ‌ها مثل طلايي و هلويي در موهايتان ماندگاري بيشتري پيدا كنند.

ما پيشنهاد مي‌كنيم با آرايشگرتان درباره‌ي رنگي كه مي‌خواهيد روي موهايتان بوجود بيايد مشورت كنيد. او مي‌تواند شما را به رنگ قرمز، بنفش و يا زرد موقتي كه مي‌تواند روي رنگ طبيعي موهايتان زيباتر بنظر برسد راهنمايي كند.

آيا ارزش دارد كه براي رنگ موهاي موقت به سالن زيبايي مراجعه كنيم؟

اگر براي اولين بار مي‌خواهيد از يك رنگ غير معمول استفاده كنيد و احساس نگراني داريد، پس بله، به سالن مراجعه كنيد. يك آرايشگر حرفه‌اي مي‌تواند به شما آموزش دهد كه پس از بازگشت به خانه، چطور با موهايتان رفتار كنيد.

هنگامي كه شما موهايتان را بصورت كوركورانه رنگ مي‌كنيد، چيزهايي جادويي اتفاق مي‌افتد.

كليد يك رنگ موي موقت خوب، اين است كه نترسيد و از آن لذت ببريد. و اگر آنطور كه آرزو داشتيد از آب در نيامد، نترسيد! خيلي زودتر از چيزي كه فكر مي‌كنيد از روي موهايتان شسته خواهد شد.

 

منبع: مجله اينترنتي سرخاب سفيداب