سالم باشیم

سلامت مو

خانه/سلامت مو

همه چيز درباره رنگ كردن موها

5 شنبه 25 مهر 1394
رنگ مو يكي از مهمترين قسمت هايي است كه در زيبايي موي شما نقش بسزايي دارد و مي تواند تغييراتي باور نكردني را در چهره ي شما ايجاد كند

رنگ مو در زيبايي موي شما نقش بسزايي دارد

رنگ كردن مو از كارهاي تخصصي است كه نياز به مهارت خاصي دارد. شما با نكته هاي ساده اي مي توانيد موهاي تان را خودتان رنگ كنيد.
رنگ مو يكي از مهمترين قسمت هايي است كه در زيبايي موي شما نقش بسزايي دارد و مي تواند تغييراتي باور نكردني را در چهره ي شما ايجاد كند بنابراين ممكن است در طول عمر خود بارها و بارها موهايتان را رنگ كنيد و هميشه با اين موضوع رنگ كردن در ارتباط باشيد.
در اين مقاله ما مطالبي در زمينه  رنگ كردن موها به شما ارائه مي دهيم كه جزو باورهاي غلط مردم در مورد رنگ موها مي باشد. 

باورهاي غلط رايج در مورد رنگ مو

  • يكي از باورهاي غلط اين است كه زماني كه شما موهايتان را رنگ كرده ايد موهاي شما نياز زيادي به مرطوب كننده و نرم كننده پيدا مي كند و بسياري معتقدند كه نرم كننده ها چه ماسك باشد و چه شامپو باعث ريزش موها مي شوند اما بايد بدانيد كه اين يك باور غلط مي باشد و نرم كننده ها باعث آب رساني و لطافت موهايتان مي شوند بنابراين بهتر است كه از آن ها استفاده كنيد بخصوص زماني كه موهايتان رنگ شده است زيرا در اين زمان موهايتان بيشتر نيازمند رنگ كردن مي باشد.
  • باور ديگر مسئله ي رنگ روي رنگ مي باشد كه بسيار بين خانم ها شايع شده است و همه بر اين باورند كه رنگ كردن دوباره ي موهاي رنگ شده باعث زيباتر شدن موها مي شود اين يك باور كاملا غلط مي باشد بهتر است فقط ريشه هاي موهايتان كه رشد كرده را رنگ كنيد و از رنگ كردن دوباره ي موهايتان كه آسيب زيادي به موهايتان مي زند جدا خودداري كنيد.
  • يك باور ديگر اين است كه موهايتان را زماني كه خشك است رنگ كنيد بهتر رنگ مي گيرد اما اشتباه است زيرا موهاي خشك تشنه مي باشند و كاملا مواد شيميايي رنگ را جذب مي كنند و باعث آسيب رسيدن زيادي به موها مي شوند. بهتر است موهايتان را قبل از رنگ كردن به كمك ماسك هاي مرطوب كننده مرطوب كنيد وبعد رنگ كنيد تا موهايتان كم تر آسيب ببيند.

 رنگ كردن مو از كارهاي تخصصي است كه نياز به مهارت خاصي دارد 

۵نكته ي مهم براي كساني كه اولين بار مو هاي خود را رنگ مي كنند.
اگر جزو آن دسته از اشخاصي هستيد كه تا بحال موهاي خود را رنگ نكرده ايد و براي اولين بار مي خواهيد موهايتان را رنگ كنيد سعي كنيد نكات زير را به كار بريد زيرا باعث مي شوند كه شما نتيجه بهتري بگيريد. 

نكته ي اول در رنگ كردن مو
شما بايد رنگ مويي را انتخاب كنيد كه ۱ يا ۲ درجه از رنگ موهاي طبيعي خودتان روشن تر يا تيره تر باشد زيرا اين تغيير چهره براي اولين بار بهتر است تا حد زيادي نزديك به چهره ي طبيعي شما باشد. 


نكته ي دوم در رنگ كردن مو
توضيحات روي برچسب رنگ مو را به دقت مطالعه كنيد و به موقع رنگ مو را از روي موهايتان بشوييد، و به هيچ عنوان بيشتر از زمان ذكر شده رنگ مو را روي موهايتان باقي نگذاريد زيرا باعث آسيب رساندن به ريشه ي موهايتان مي شود.
 
نكته ي سوم در رنگ كردن مو
بهتر است موهايتان را زماني رنگ كنيد كه چرب باشد زيرا چربي روي موها باعث جلوگيري از آسيب رسيدن به موها مي شود.
 
نكته ي چهارم در رنگ كردن مو
براي جلوگيري از آسيب رسيدن به موهايتان بهتر است كه از يك نوع رنگ استفاده كنيد و چند رنگ مو را باهم مخلوط نكنيد.
 
نكته ي پنجم در رنگ كردن مو
حتما پس از رنگ كردن موهايتان از شامپوهاي مخصوص موهاي رنگ شده و ماسك هاي تغذيه اي مناسب استفاده كنيد.

 

منبع: بيتوته