سالم باشیم

دیابت

خانه/دیابت

نوشيدني هاي سرد ممنوع

5 شنبه 28 آذر 1394
نوشيدني هاي بسيار سرد عامل موثري در افزايش خطر ابتلا به چاقي و در نتيجه به ديابت نوع2 است. لذا نوشيدني هاي سرد خطر ابتلا به ديابت را افزايش ميدهند.

محققان معتقدند نتايج بررسي هايشان تاكيدي بر اين ادعا هست كه مصرف مواد غذايي نقش مهمي در پيشگيري از بسياري از بيماري ها از جمله بيماري ديابت دارد و مي تواند پيام آور سلامتي همگاني شود. نوشيدني هاي سرد خطر ابتلا به ديابت را افزايش مي دهد. نوشيدني هاي بسيار سرد عامل موثري در افزايش خطر ابتلا به چاقي است و چاقي نيز يكي از عوامل اساسي در ابتلا به ديابت نوع2 است.

نتايج مطالعات محققان در آمريكا نشان مي دهد نوشيدني هاي بسيار سرد مثل آب، نوشابه هاي گازدار و آبميوه ها مي توانند عاملي در مسير ابتلا به ديابت نوع2 و چاقي باشند. متخصصان در توضيح نتيجه ي اين مطالعه مي گويند نوشيدني هاي بسيار سرد با تاثير منفي بر بخشي از زبان كه مسئول چشيدن شيريني است، باعث مي شود شخص شيريني غذاهاي شيريني را كه پس از اين نوشيدني ها مصرف مي كند به خوبي حس نكند، اين خطر تا حدي است كه حتي مي تواند سبب اعتياد شخص به غذاهاي حاوي شكر شود. در اين مطالعه به داوطلبان براي مدت زماني نوشيدني هاي سرد داده مي شد و پس از نوشيدن اين نوشيدني ها به آن ها شكلات و پنير خورانده شد. آزمايش ها نشان داد اين افراد شيريني شكلات و مواد غذايي شيرين ديگر را چندان حس نمي كردند اما شوري پنير را به خوبي حس مي كردند.

بر اساس نتيجه ي اين مطالعه، نوشيدني هاي بسيار سرد مي تواند مشوقي در خوردن غذاهاي شيرين باشد و به همين دليل چنين نوشيدني هايي مي تواند زمينه ساز مصرف خوراكي هايي شود كه آن خوراكي ها در افزايش ابتلا به چاقي و در ادامه ابتلا به ديابت موثرند.


كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب فعاليت ورزشي، تمرين، ديابت/ دكتر سحر دانشور/ ناشر: علوم ورزشي/ ص 67