سالم باشیم

تناسب اندام

خانه/تناسب اندام

نوري كه تناسب اندام را به هم مي زند

5 شنبه 12 دي 1394
چاقي و نداشتن تناسب اندام هزاران دليل دارد كه تقريبا اكثر آنها مربوط به تغذيه و عادات غذايي مي شود اما در اين بخش از مجله سلامت نمناك نوري را به شما معرفي مي كنيم كه باعث چاقي مي شود.

به هم خوردن تناسب اندام با قرار گرفتن در معرض اين نور

اگر شما هم از آن دسته از افرادي هستيد كه گوشي موبايل و يا تبلت خود را در اتاق خوابتان شارژ مي كنيد ادامه مطلب را از دست ندهيد.

بسياري از افراد با انجام رفتارهايي كاملاً ناآگاهانه خود را در معرض اضافه وزن و خواب ناآرام قرار مي دهند. شمار افرادي كه از كمبود خواب رنج مي برند در حال افزايش است و در نتيجه آن ايجاد مشكلات پوستي و به از بين رفتن تناسب اندامهم به طور گسترده تري براي افراد رخ مي دهد.

مضرات نور گوشي هنگام شارژ براي بدن

تحقيقات نشان داده است كه نور گوشي موبايل و تبلت در حال شارژ موجب ايجاد اختلال در خواب شده و يكي از دلايل ايجاد گرسنگي بيشتر و به دنبال آن به هم زدن تناسب اندام مي شود. محققان افراد را در دو شرايط متفاوت با نور و بدون نور شارژ گوشي و تبلت قرار داده اند و به اين نتيجه رسيده اند كه افرادي كه خواب را در اتاقي بدون نور شارژ گوشي موبايل و تبلت تجربه كرده اند كم تر از افرادي كه در اتاقي با نور شارژ موبايل و تبلت به خواب مي روند گرسنه مي شوند و به اندازه مناسب تري غذا مي خورند و در نتيجه كمتر در معرض چاقي قرار مي گيرند.

احساس گرسنگي 15 دقيقه بعد از خوابيدن در كنار اين نور آغاز مي شود و تا 2 ساعت هم ادامه دارد. اين احساس گرسنگي باعث ابتلا به ديابت و اضافه وزن مي شود در حالي كه اگر عادات استراحت خود را به حالت سنتي و بدون وجود تكنولوژي در محيط اتاق خوابتبديل كنيم خواب با كيفيت بالاتر و حس آرامش بيشتري را مي توانيم تجربه كنيم.

براي داشتن تناسب اندام بايد محيط و اتاق خواب خود را از نورهاي توليد شده توسط گوشي موبايل و تبلت دور كنيد تا يك خواب با كيفيت داشته و از چاقي و ديابت در امان باشيد.

 

منبع: نمناك