سالم باشیم

فشار خون

خانه/فشار خون

نمک را از سفره ها حذف کنیم!

5 دوشنبه 1 تير 1394
ارتباط وسیعی بین مصرف یون سدیم و فشار خون بالا دیده شده است. کاهش مصرف نمک، سبب تاثیر بیشتر داروهای تنظیم فشارخون می شود. همچنین خوردن بیش از حد نمک برخی ضررهای دیگری نیز دارد.

تغذیه انسان نقش اساسی در تمام فعالیت های بدن دارد، منظور از محدودیت مصرف سدیم همان کم خوردن نمک و مواد حاوی یون سدیم است.
ارتباط وسیعی بین مصرف یون سدیم و فشار خو ن بالا دیده شده است. کاهش مصرف نمک، سبب تاثیر بیشتر داروهای تنظیم فشارخون می شود. همچنین خوردن بیش از حد نمک برخی ضررهای دیگری نیز دارد. خوردن بیش از اندازه ی هر چیز، که همان اسراف می باشد، برای انسان ضرر دارد.

برای کنترل مصرف نمک موارد زیر را حتما رعایت کنید:

1- در هنگام پختن غذا هرگز به آن نمک اضافه نکنید، اگر شخصی از اعضای خانواده مشکلی از لحاظ قلبی و فشارخون نداشت، سر سفره به غذایش نمک اضافه می کند.
2- ارتباط بین نمک و فشار خون در افراد حساس به نمک مستقیم است یعنی هر چه نمک بیشتر، فشار خون آن ها بالاتر می رود. در افرادی که به نمک حساس نیستند، محدودیت مصرف نمک اثر مستقیمی در کاهش فشارخون آن ها ندارد ولی سبب کاهش خطر سکته ی مغزی در این افراد می گردد.
3- خوردن غذاهای کم نمک ابتدا کمی سخت است زیرا که خوشمزه به نظر نمی رسند، اما با تکرار غذاهای کم نمک، حس چشایی به مزه ی اصلی غذا عادت می کند.
4- بهتر است فرزندان خود را از کودکی غذاهای کم نمک بدهید تا آن ها به غذاهای کم نمک عادت کنند.
5- منابع تحقیقاتی توصیه می کنند بیش از 2400میلی گرم در روز معادل 6 گرم نمک مصرف نشود. چنین رژیمی مضر نمی باشد و باعث می شود دچار فشار خون بالا نشوید.
6- دریافت نمک از طریق مصرف غذاهای کنسروی و فریز شده افزایش می یابد. باید مصرف این گونه مواد غذایی و نیز غذاهای آماده رستورانی را محدود نمایید.
7- نمکدان ازسر سفره ها باید حذف شود. به جای نمک می توان از چاشنی ها و افزودنی های دیگر استفاده کرد.
8- در کشور ایران معمولا نان و پنیر حاوی مقدار زیادی نمک است بنابراین یا باید از نوع کم نمک آن ها استفاده کنیم و یا راه آسان تر این است که در غذاهای دیگرمان به کلی نمک را حذف کنیم ولی از نان و پنیر معمولی استفاده کنیم.

کاری از گروه محتوای سالم باش

کتاب فشارخون، پیشگیری و درمان/ دکتر محمد صادق کرمانی/ ناشر: یاس زهرا/ ص97