سالم باشیم

آرایشی

خانه/آرایشی

نكته هاي ريز آرايشي كه ناديده گرفته مي شود

5 يکشنبه 26 مهر 1394
لب‌ها تاثير زيادي در زيبايي چهره دارند و به راحتي مي‌توان با گريم و آرايش درست، حالت لب‌ها را تغيير و به آنها فرمي شكيل داد.

لب‌ها تاثير زيادي در زيبايي چهره دارند و به راحتي مي‌توان با گريم و آرايش درست، حالت لب‌ها را تغيير و به آنها فرمي شكيل داد. براي اين كار تكنيك‌هاي استفاده از خط لب را بدانيد. البته اين كار، كار ساده‌اي نيست و خيلي از خانم‌ها نمي‌دانند كه چگونه از خط لب استفاده كنند تا لب‌هايي زيبا داشته باشند. 

لب باريك يا لب پهن

در مورد لب‌هاي پهن و درشت لازم نيست كه خط لب خارج از خط اصلي لب كشيده شود بلكه آن را در جاي خود كشيده و رژ بزنيد. فقط براي برجسته شدن آن خط سفيد را با مداد سفيدتان تنها در زير لب و فقط وسط آن بكشيد. تفاوت كشيدن خط سفيد لب‌هاي پهن با لب‌هاي باريك در اين است كه در مورد لب‌هاي باريك خط سفيد كاملي در زير لب پايين كشيده خواهد شد اما در مورد لب‌هاي پهن تنها اين خط سفيد در وسط لب كشيده مي‌شود و دو طرف آن به رنگ همان خط لب خواهد بود.

لب باريك‌ها خط سفيد يادتان نرود

اگر دوست داريد هنگام آرايش برجستگي لب‌ها بيشتر شده و بزرگ‌تر ديده شوند، بهتر است براي لب‌هاي باريك حتما اول از يك مداد لبي كه كمي پررنگ‌تر از رژلب‌تان است استفاده كرده و خط لبي دور لب اما زير خط اصلي و البته مماس با آن بكشيد، سپس با انگشت رنگ مداد را روي كل لب پخش كنيد و بعد رژلب‌تان را بزنيد. اين كار باعث مي‌شود لب‌هاي شما پهن‌تر نشان داده شود. كاري كه براي برجسته ديده شدن آن در پايان انجام مي‌دهيد اين است كه با يك مداد سفيد خطي كامل و تنها زير لب و پايين خط لب‌تان بكشيد. 

لب‌ها تاثير زيادي در زيبايي چهره دارند.

چند نكته در استفاده از خط لب

  • رايج‌ترين راهي كه براي بزرگ‌تر كردن لب با خط لب وجود دارد و بيشتر خانم‌ها از آن مطلع هستند، كشيدن خط لب يك اينچ بالاي لب است كه البته بايد با اصول كشيده شود.
  • نكته ديگري كه بايد رعايت كنيد اين است كه به هيچ عنوان رنگ خط لب‌تان با رنگ رژلبي كه استفاده مي‌كنيد تفاوت نداشته باشد. شما خط لب را براي برجسته كردن لب و بزرگ كردن آن استفاده مي‌كنيد، اگر رنگ مدادي كه استفاده مي‌كنيد با رنگ رژتان تفاوت داشته باشد، شما نمي‌توانيد به اين خواسته دست پيدا كنيد.
  • سعي كنيد از مداد لب‌هاي نرم براي كشيدن خط لب استفاده كنيد؛ مداد لب‌هاي مومي بهترين گزينه هستند چون به آرامي روي لب حركت مي‌كنند و لب را زخم نمي‌كنند.
  • بهتر است از مداد لب مات استفاده كنيد تا اگر قسمتي را اشتباه كشيديد به راحتي بتوانيد آن را پاك كنيد.
  • خط لب را به آرامي و ابتدا دور تا دور لب‌تان بكشيد و سپس به قسمت‌هاي داخلي لب هم گسترش دهيد. سعي كنيد تمام لب‌تان را خط لب بكشيد تا در صورت پاك شدن رژ از روي لب‌ همچنان رنگ خط لب روي لب‌تان باقي مانده باشد.

 

منبع: بيتوته