سالم باشیم

سلامت مو

خانه/سلامت مو

نكاتي براي محكم كردن موها

5 سه شنبه 17 آذر 1394
مواد غذايي كه مصرف مي كنيد نيز مي تواند از جمله مواردي باشد كه به ريزش موهاي شما كمك مي كند. استفاده از غذاهايي كه به ميزان زيادي داراي اسيدهاي چرب مانند امگا3 هستند مي تواند به شما در داشتن موهايي هميشه سالم كمك كند.

سشوار را درست استفاده كنيد

يكي از نكاتي كه شايد خيلي به آن دقت نداشته باشيد گرم كردن بيش از اندازه مو است. اين مشكل بيشتر در بانوان ديده مي شود چرا كه آن ها به ميزان زيادي از سشوار استفاده مي كنند و گرماي آن را به زير موهاي خودشان مي فرستند. گرم كردن بيش از انداره موها باعث مي شود تا ريشه هاي آن نرم شود و به راحتي از جاي خود خارج مي شوند.

رژيم غذايي تان را بررسي كنيد

مواد غذايي كه مصرف مي كنيد نيز مي تواند از جمله مواردي باشد كه به ريزش موهاي شما كمك مي كند. بسياري از ما اين روزها از غذاهاي آماده و فست فودها استفاده مي كنيم كه نه تنها هيچ فايده اي براي بدن ما ندارند بلكه بيشتر باعث ريزش موها مي شود. استفاده از غذاهايي كه به ميزان زيادي داراي اسيدهاي چرب مانند امگا3 هستند مي تواند به شما در داشتن موهايي هميشه سالم كمك كند.

ويتامين ها را به بدن برسانيد

ويتامين هاي خاصي وجود دارند كه به شما كمك مي كنند تا از موهايتان محافظت كنيد. بهترين ويتامين كه مخصوص محافظت از موي سر است آهن مي باشد كه به افزايش تعداد گلبول هاي قرمز در بدن كمك مي كند. به اين ترتيب گلبول هاي قرمز كه محافظان اصلي مو هستند رشد كرده و به راحتي به موها اجازه جدا شدن نمي دهند. در كنار آهن استفاده از ويتامين C نيز هميشه توصيه شده است كه به سلامت كل بدن از جمله موها كمك مي كند.

تاريخچه خانواده را بررسي كنيد

اگر تا به حال دچار ريزش مو نشده ايد بهتر است نگاهي به سوابق خانوادگيتان داشته باشيد چرا كه ممكن است در بين اقوام يا اجداد شما افرادي كه ريزش شديد مو داشته اند وجود داشته باشند. بهترين زمان براي از بين بردن ريزش مو قبل از آن است كه شروع شود. خوردن ميزان زيادي ماهي و امگا3 مي تواند بهترين گزينه براي پيشگيري از اين مشكل باشد.

 

منبع: مجله اينترنتي زندگي