سالم باشیم

آرایشی

خانه/آرایشی

نكاتي براي داشتن لب هايي به رنگ طبيعي

5 يکشنبه 15 آذر 1394
ماساژ يك برش از خيار ر روي لب در روز به مدت چند دقيقه باعث تغذيه و روشن تر شدن لب هاي شما مي شود. اين كار لب هاي شما را به طور طبيعي صورتي خواهد كرد .

خيلي ها تصور مي كنند مراقبت از لب ها يعني استفاده از رژ لب و يا حداكثر كرم ويتامين آ+د براي چرب كردن آن! در صورتي كه استفاده مكرر از رژ لب و يا برق لب، به مرور زمان، لب ها را تيره و مات مي كند.

به لب كودكان بنگريد، رنگ طبيعي لب، صورتي كمرنگ شفاف است، اما لب بزرگسالان و مخصوصاً خانم ها، بر اثر عدم مراقبت درست و اصولي و استفاده زياد از رژلب زيبايي و طراوت خود را از دست داده است، خيلي ها اشتباه بعدي را مرتكب مي شوند و براي زيبايي طبيعي لبانشان، سراغ تاتوي لب مي روند كه به مراتب كار خطرناكتري است، بايد بدانيم اين عضو زيبا هم پير مي شود و مانند پوست بايد مراقبت لازم را داشته باشيم تا هميشه و در همه حال زيبايي طبيعي خود را حفظ كنيم.

چگونه تيرگي لب ها را از بين ببريم؟

استفاده از كرم ضد آفتاب در زير رژلب مي تواند در كم شدن و كم كردن تيرگي لب ها به مرور زمان به شما كمك كند، پس اگر مي خواهيد رژ لب استفاده كنيد، حتما در زير آن كرم ضد آفتاب به لبان خود بماليد.

يك قاشق چاي خوري قند سائيده شده را با يك قاشق چاي خوري عسل و يك قاشق چاي خوري آب ليمو مخلوط كنيد تا اسكراب خانگي براي لب هاي شما ساخته شود. اين مخلوط را خوب به هم بزنيد سپس براي يك تا دو دقيقه لب هاي خود را با آن ماساژ دهيد. تيرگي و ماتي لب ها از بين خواهد رفت و لب هاي شما به رنگ صورتي قبل در خواهد آمد.

براي اينكه لب ها را به رنگ صورتي و بسيار نرم و درخشان در آوريد، سعي كنيد به آرامي هر شب با مسواك مرطوب شده خود، لب ها را ماساژ دهيد اما به ياد داشته باشيد اين كار را به آرامي انجام دهيد زيرا پوست لب بسيار نرم و حساس است.

براي داشتن لب هاي زيبا و صورتي بدون آرايش

يك برش از خيار

ماساژ يك برش از خيار ر روي لب در روز به مدت چند دقيقه باعث تغذيه و روشن تر شدن لب هاي شما مي شود. اين كار لب هاي شما را به طور طبيعي صورتي خواهد كرد.

چغندر، رژ لب قرمز طبيعي

آب چغندر مي تواند به يك رنگ طبيعي زيبا براي قرمز كردن لب هاي شما تبديل شود. شايد استفاده از رژلب هاي آغشته به سرب براي همه خوشايند نباشد، اما روش هاي طبيعي هميشه براي سلامت بهتر بوده و هست. آب چغندر نه تنها رنگ زيبا و طبيعي دارد بلكه غني از ويتامين ها و آنتي اكسيدان هاست. اگر شما آب چغندر را در شب قبل از رفتن به رختخواب استفاده كنيد در صبح روز بعد و در تمام طول روز بعد مي توانيد لب هاي قرمز و طبيعي داشته باشيد و تا زماني كه آن را نشوييد، از روي لب شما نخواهد رفت.

انار
دانه انار را له كنيد و آب آن را روي لب هاي خود بزنيد اين كار لب هاي قرمز روشن تري به شما خواهد بخشيد.

گل سرخ

گل برگ هاي سرخ گل رز را در يك كاسه به خوبي له كنيد اين كار را تا زماني كه آب گل برگ ها را ببينيد ادامه دهيد. اين خمير له شده از گل برگ هاي قرمز رز را به همين صورت روي لب هاي خود ماساژ دهيد تا رنگ آن جذب پوست لب هاي شما شود.

اين رژ لب طبيعي نه تنها بوي خوبي دارد بلكه رنگ لب هاي شما را به طور طبيعي صورتي مي كند و مهمتر و بهتر از همه غني از ويتامين هاي مفيد براي پوست لب هاي شما مي باشد.

آب هويج

آب هويج نيز مانند چغندر، هم داراي رنگ طبيعي و هم غني از ويتامين است و خود به عنوان يك روشن كننده پوست و آنتي اكسيدان استفاده مي شود شما مي توانيد از همان روش از آب هويج استفاده كنيد و يا در طول روز با يك پنبه از آب هويج بر روي لب هاي خود بماليد.

پوست پرتقال

پوست پرتقال براي لب هاي تيره و كدر كه رنگ طبيعي خود را از دست داده اند مي تواند بسيار مفيد باشد. بنابراين دفعه بعد كه پرتقال خورديد پوست آن را نگه داريد و آن را روي لب هاي خود به مدت يك تا دو دقيقه مالش دهيد، مي بينيد كه لب هاي شما را روشن تر و سرخ تر خواهد كرد.

 

منبع: تبيان