سالم باشیم

سلامت ناخن

خانه/سلامت ناخن

نكاتي براي جذاب شدن ناخن

5 دوشنبه 27 مهر 1394
سالم نگاه داشتن ناخن به دليل كاربرد فراوانش در روز بسيار ضروريست. يكي از بهترين روشها استفاده از كرم و روغن هاي گياهي مي باشد.

ناخن ها به دليل كاربرد فراوان آن ها در طول روز داراي اهميت بوده و براي سالم نگه داشتن آن بهترين روش استفاده از كرم و روغن هاي گياهي بر روي ناخن ها است.
روش بهتر و مفيد براي داشتن ناخن هاي سالم و محكم، ماليدن كرم دست و روغن هاي گياهي بر روي ناخن و پايه ناخن هر بار پس از شستشوي دستكه باعث استحكام ناخن مي شود.

روش ديگر سوهان كردن ناخن ها است كه با يك حركت از طرفين به سمت مركز ناخن، ناخن ها را در آب گرم فرو كرده و قبل از لاك زدن نيز دستان خود را بشوييد.

اما براي تقويت ناخن استفاده از دانه هاي بلال توصيه ميشود. بلال كه به علت داشتن گوگرد، سيليس، آهن ، كلسيم و به علت سرشار بودن از ويتامين B براي ناخن بسيار مفيد مي باشد، بنابراين استفاده از آن چه به صورت خوراكي و چه به صورت ژله مفيد است. 

براي درست كردن ژله ي بلال ابتدا دانه ها را از ميوه شان جدا كرده و سپس خوب له كرده و مقدار كمي شير به آن اضافه كرده و مي گذاريد تا حدود يك ساعت بماند و بعد آنرا با فشار از صافي رد كرده و ژله بدست آمده را بر روي ناخن ها مي ماليد و اين ژله از تركيدن و گوشه كردن ناخن ها نيز جلوگيري كرده و باعث تقويت آن مي شود. 

بسياري از راهنمايي هاي كه براي مراقبت از ناخن ها در اختيار مردم قرار مي گيرد عملاً به ناخن ها آسيب مي رساند ناخن ها به دليل كاربرد آن ها در طول روز بسيار حائز اهميت است. برخي لاك هاي براق كننده ناخن كه حاوي مواد تقويت كننده است باعث سختي و انعطاف ناخن ها مي شود.

 

منبع: نمناك