سالم باشیم

آرایشی

خانه/آرایشی

نكاتي براي اتو كشيدن مو

5 شنبه 18 مهر 1394
براي موهاي صاف كه فقط كمي موج دارند، حتماً قبل از اتو، موادي مانند واكس يا كرم مو را به مقدار كم به نوك انگشتان زده و به همه جاي موهايتان بماليد تا پوششي بين مو و اتو باشد و از سوختن مو جلوگيري شود، زيرا اين موها نسبت به موهاي فر شكننده تر و ضعيف ترند.

بهتر است هنگام استفاده از اتوي مو نكات زير را مدنظر بگيريم، تا آسيب كمتري به موها وارد شود.

  • قبل از اتو كشيدن موها، حتماً موها را با سشوار خشك كنيد.
  • بعد از خشك كردن، از براق كننده هاي مو در لابه لاي موها استفاده كنيد.
  • اگر موهاي خيلي فر يا وزي داريد، براي اتو كشيدن، لايه هاي باريك و نازكي از موها را برداريد.
  • براي موهاي صاف كه فقط كمي موج دارند، حتماً قبل از اتو، موادي مانند واكس يا كرم مو را به مقدار كم به نوك انگشتان زده و به همه جاي موهايتان بماليد تا پوششي بين مو و اتو باشد و از سوختن مو جلوگيري شود، زيرا اين موها نسبت به موهاي فر شكننده تر و ضعيف ترند. اما در موهاي فر، فقط قبل از اتو از براق كننده ها استفاده كنيد و از واكس و كرم مو بعد از اتو، براي گرفتن خورده موهاي روي سر و موخوره ها، آن هم به مقدار خيلي كم استفاده كنيد. استفاده از واكس و كرم زياد بعد از اتو براي موهاي فر،آن ها را وز خواهد كرد و قبل از آن هم در صاف كردن موها شما را دچار مشكل مي سازد.
  • براي موهاي خيلي فر بعد از يك بار اتو كشيدن لايه هاي نازكي از مو، مقدار كمي واكس را كف دست ها زده و روي موها بكشيد و بعد دوباره با جداكردن لايه هاي ضخيم تر مو، آن ها را اتو كنيد تا كاملاً صاف شوند.
  • اتو كشيدن موها از ريشه، به موها آسيب جدي رسانده و باعث ريزش آن ها خواهد شد. پس با فاصله از ريشه ي موها، آن ها را اتو كنيد.
  • استفاده مكرر و زياد از اتوي مو باعث ريزش و كم شدن و فاصله انداختن بين موها خواهد شد، پس بهتر است تنها در مواقع خاص، اين كار را انجام دهيد.
  • موهاي رنگ و مش شده و هايلايت را حتماً قبل از اتو، با مقدار كمي واكس مو بپوشانيد تا كمتر آسيب ببينند، زيرا دكلره و رنگ، مقاومت مو را در برابر حرارت كم مي كنند و به راحتي در اثر گرما، موها از وسط مي شكنند و مي ريزند.

نكته: افراد داراي ريزش مو هرگز سراغ استفاده از اين وسيله نروند.

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب فرهنگ زيبايي و درماني پوست و مو/ مهدي ضيايي/ ناشر: عصر جوان/ ص114