سالم باشیم

سلامت پوست

خانه/سلامت پوست

نكات لازم جهت داشتن پوستي شاداب

5 يکشنبه 29 آذر 1394
صرف نظر از نوع پوست، رعايت برخي نكات جهت داشتن يك پوست شاداب و باطراوت براي تمام افراد در كليه سنين لازم است كه در اين قسمت اهم اين نكات را معرفي مي كنيم

صرف نظر از نوع پوست، رعايت برخي نكات جهت داشتن يك پوست شاداب و باطراوت براي تمام افراد در كليه سنين لازم است كه در اين قسمت اهم اين نكات را معرفي مي كنيم:

اگر مي خواهيد پوست شادابي داشته باشيد، روزي شش تا هشت ليوان آب بنوشيد.

يكي از روش هاي تقويت پوست، پاشيدن آب ولرم به آن و نواختن ضربه هاي بسيار ملايم با نوك انگشت است. در نواحي خشك پوست به رطوبت بيشتري نياز دارد. وقتي پوست به بيشتري نياز دارد. وقتي پوست در معرض گرماي شديد است حتما از مرطوب كننده كمك بگيريد.

پوست بايد تميز نگه داشته شود. پاك كردن منظم پوست باعث بهبود جريان خون مي شود و مرطوب كردن آن به حفظ پوست در برابر آلودگي و دهيدراتاسيون كمك مي كند. بهترين وسيله پاك كننده پوست صابون است. ولي حتما پس از آن تا چند بار آب كشي كنيد. هدف آن است كه صابون به خوبي پاك شود. هرقدر املاح آب كمتر باشد، براي پوست مفيدتر و مناسب تر است.

مصرف كرم هاي ضدآفتاب و پوشاندن پوست در برابر نور آفتاب خطر پيشرفت سرطان پوست را به ويژه در افرادي كه پوست روشن دارند، كاهش مي دهد.

شيوه صحيح شستن صورت:

براي شست و شوي صورت، نوع صابون را بسته به نوع پوست خود و درصورت نياز و داشتن مشكلات ويژه با مشورت پزشك انتخاب كنيد. هرگز يك صابون را تصادفي و ندانسته به صورت خود نزنيد. پس از شستشو، صورتتان را با حوله خشك كنيد. براي خشك كردن نبايد حوله را به صورت خود بكشيد، بلكه فقط كافيست حوله را با صورت خود تماس دهيد و به آرامي روي نقاط مختلف صورت فشار دهيد.

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب گنجينه سبز درمان(3)/ مهندس ميترا قاسمي/ ناشر: مرنديز/ ص 22