سالم باشیم

آرایشی

خانه/آرایشی

نكات آرايشي كه بهتر است بدانيد

5 شنبه 23 آبان 1394
جلوي موهاي‌تان را كوتاه كنيد. اين كار به‌خصوص براي خانم‌هاي بالاي 50 سال بسيار مفيد است. به جاي يكدست كردن و بستن موي خود از پشت، موهاي قسمت جلوي سرتان را كوتاه كنيد.

براي پوشاندن خطوطي كه دور لب ايجاد شده، چه كنم؟

ايجاد خطوطي در كنار لب، براي اغلب خانم‌ها گريز‌ناپذير است اما در اين مورد هم آرايش به كمك‌تان مي‌آيد تا اين خطوط را محو كنيد. براي اين كار به روش زير عمل كنيد:

1. روي صورت‌تان مرطوب‌كننده بزنيد. مرطوب‌كننده علاوه بر اينكه پايه‌اي براي آرايش شما فراهم مي‌آورد، سبب مي‌شود پوست‌تان بر اثر استفاده از محصولات آرايشي خشك نشود.

2. اطراف خط لبخند خود را به كمك يك پد آرايشي نرم كانسيلر بزنيد. در صورت امكان از پوشانند‌ه‌ها‌يي استفاده كنيد كه براي كاهش چين و چروك فرموله شده‌اند. پوشاننده‌تان بايد حدود يك درجه روشن‌تر از رنگ پوست طبيعي شما باشد.

3. پوشاننده را به كمك انگشت يا پد آرايشي به‌طور كامل محو كنيد.

پلك افتاده را چطور بپوشانيد؟

اگر پلك‌هاي‌تان خشك، چروكيده و افتاده به نظر مي‌رسند مي‌توانيد با آرايش تا حدودي اين افتادگي را محو كنيد. كافي است براي نشان دادن پلك با يك سايه‌روشن سرتاسر پلك و گوشه داخلي چشم را رنگ بزنيد. با سايه كمي تيره‌تر و نرم روي خط پلك را بپوشايند و آن را به سمت بيرون پخش كنيد. در نهايت روي پلك بالا را خط چشم باريكي بكشيد و در گوشه خارجي كمي خط چشم را ضخيم‌تر و به سمت بالا متمايل كنيد. يادتان باشد سراغ سايه‌هاي براق نرويد چون سايه‌هاي براق توجه‌ را به چروك‌ها جلب مي‌كنند.

چه مدل مويي سن را كمتر نشان مي دهد؟

جلوي موهاي‌تان را كوتاه كنيد. اين كار به‌خصوص براي خانم‌هاي بالاي 50 سال بسيار مفيد است. به جاي يكدست كردن و بستن موي خود از پشت، موهاي قسمت جلوي سرتان را كوتاه كنيد و يك سشوار سطحي هم بكشيد. اثر اين كار در چهره‌تان را مي‌توانيد در نخستين ‌مهماني‌ كه شركت كرديد، ببينيد.

كدام رنگ مو پايدارتر است؟

معمولا كساني كه موهاي‌شان را مش يا هاي‌لايت مي‌كنند نسبت به كساني كه تمام موهاي‌شان را رنگ مي‌كنند، مدت زمان بيشتري رنگ روي موي‌شان باقي مي‌ماند؛ مخصوصا اگر اين مش يا هاي‌لايت روي موهاي طبيعي خودشان باشد چون وقتي ريشه موها درمي‌آيد كمتر خود را نشان مي‌دهد. البته بايد توجه كنيد زيبايي رنگ هاي‌لايت يا مشي كه انتخاب مي‌كنيد، بستگي به رنگ پوست، سن و سال و اينكه چقدر وقت داريد تا به موهاي خود برسيد، دارد. اگر پوستي تيره داريد از رنگ‌هاي پايه قرمز يا رنگ‌هاي گرم مانند شرابي، مسي، آلبالويي و قرمز استفاده كنيد و اگر پوست روشن داريد از رنگ‌هاي بلوند طلايي، كاراملي، بژ يا صدفي، مرواريدي، يخي، گلبهي، ياسي، سوسني، بنفش و. . . بهره ببريد. اگر اولين‌بار است كه موهاي‌تان را مش يا هاي‌لايت مي‌كنيد پيشنهاد مي‌كنم با فويل چند تكه تست بزنيد؛ يعني تكه‌اي از موي خود را رنگ كنيد به جاي اينكه در يك‌بار تمام موي خود را هاي‌لايت كنيد. اين كار به شما اين امكان را مي‌دهد هر دفعه كه بخواهيد به‌راحتي رنگ موي خود را عوض كنيد تا بهترين رنگ مناسب خود را بيابيد.

براي پوست چرب چه رژگونه اي بخرم؟

رژگونه‌هاي كرمي چندان براي تابستان مناسب نيستند به‌خصوص اگر پوست خيلي چربي داريد. اين رژگونه‌ها حاوي كرم نرم‌كننده هستند و در گرماي هوا سرازير و پخش مي‌شوند. توصيه مي‌كنيم اگر پوستي خشك يا معمولي داريد در اين فصل از رژگونه‌هاي پودري و اگر پوست چربي داريد از رژگونه خشك و مات استفاده كنيد.

صبح ها بيني پف كرده دارم، چه كنم؟

وقتي صورت پف يا ورم مي‌كند بيني هم در اين ميان حسابي بزرگ مي‌شود و نقش خود را در متورم به نظر رسيدن صورت به خوبي ايفا مي‌كند بنابراين يكي از قدم‌ها براي كمتر به نظر رسيدن ورم‌ صورت، كوچك نشان دادن بيني است. براي اين هدف با پودري كه از رنگ پوست خودتان تيره‌تر باشد دوطرف تيغه بيني را تا حدود يك سانت قبل از سوراخ بيني رنگ بزنيد البته حواس‌تان باشد كه نبايد رنگ تيره را روي تيغه بزنيد چون در اين صورت بيني حالتي بدشكل پيدا مي‌كند. در مرحله بعد، روي تيغه بيني را رنگ روشن بزنيد تا تضاد بين رنگ تيره و روشن، بيني را زيباتر نشان دهد. اگر بيني‌تان بلند است زير آن را يعني ميان دو سوراخ بيني را هم تيره كنيد.

 

منبع: بيتوته