سالم باشیم

دیابت

خانه/دیابت

نشانه های خاموش پیش دیابت چیست

5 شنبه 23 اسفند 1393
پیش دیابت اگر سریع شناسایی شود با تغییر در برنامه غذایی و سبک زندگی قابل درمان است. اما هرچقدر پنهان بماند و شناسایی نشود خطر تبدیلش به دیابت کامل بیشتر می شود.

پیش دیابت اگر سریع شناسایی شود با تغییر در برنامه غذایی و سبک زندگی قابل درمان است. اما هرچقدر پنهان بماند و شناسایی نشود خطر تبدیلش به دیابت کامل بیشتر میشود، که به جای اول برگرداندنش بسیار سخت است. در ادامه نشانه هایی که خبر از این بیماری میدهد را به شما معرفی میکنیم، در صورت مشاهده این علائم در خود هرچه سریعتر به پزشک مراجعه کنید تا معاینه شوید.


تاری دید:
تاری دید در پیش دیابت
بالا و پایین رفتن ناگهانی قند خون ( که در کسانی که پیش دیابت دارند شایع است ) میتواند قابلیت تمرکز چشم را بهم بزند و باعث تاری دید شود. تاری دید به محض اینکه سطح قند خون به حالت طبیعی بازگردد از بین میرود.

تشنگی بیش از حد:

یکی از شناخته شده ترین علائم پیش دیابت و دیابت است، تشنگی بیش از حد در جواب قند اضافی موجود در خون اتفاق می افتد. بدن میخواهد قند اضافی را به صورت ادرار خارج کند، به همین دلیل مجبورتان میکند بیش از حد معمول آب بنوشید. به همین دلیل دائم احساس تشنگی میکنید.

زخم وعفونت سمج:

قند خون بالا گردش خون را کند میکند، به همین دلیل طول میکشد تا پوست بتواند خود را ترمیم کند. به عنوان مثال، ترمیم کبودی ها و بریدگی ها بیش از مدت زمان معمول طول میکشد. این وضعیت حتی باعث رشد باکتری ها و قارچ میشود، که به معنای دوباره عفونت کردن است مخصوصا روی پوست.

خستگی زیاد:

خستگی زیاد در پیش دیابت

بدن از قند به عنوان سوخت استفاده میکند. اما پیش دیابت باعث مقاومت انسولین میشود و به این معناست که بدن قادر نیست به خوبی گلوکز را تبدیل به انرژی کند. برای همین به شدت احساس خستگی میکنید و گاهی نیز نشانه هایی مانند بیمار شدن دارد.

کاهش یا افزایش وزن ناگهانی:

وقتی بدن نمیتواند انرژی مورد نیاز خود را از گلوکز دریافت کند، به همین دلیل شروع به سوزاندن دیگر چیزها برای بدست آوردن انرژی میکند، نتیجه آن کاهش وزن است حتی اگر رژیم نباشید و ورزش هم نکنید. از سوی دیگر، مقاومت انسولین میتواند باعث شود احساس گرسنگی کنید، که باعث افزایش وزن میشود.

نقاط تیره بر روی پوست:

سطح بالای انسولین باعث میشود سرعت تولید سلول های پوستی بالا برود و وضعیتی به نام آکانتوز پیش بیاید. این حالت بیشتر خود را روی پوست پشت گردن، زیر بازو، و یا چین ابرو نشان میدهد.

کاری از گروه محتوای سالم باش