سالم باشیم

سلامت مو

خانه/سلامت مو

نسخه هاي گياهي براي درمان موخوره

5 پنج شنبه 3 دي 1394
روش تهيه و مقدار مصرف: يك ليوان شيرين بيان را در سه ليوان آب جوشيده بريزيد و بگذاريد ده دقيقه بجوشد و آرام آرام دم بكشد. بعد از اينكه سرد شد، آن را صاف كنيد و هر روز از اين مايع به موي سرتان بماليد.

گياه مورد استفاده؛ شيرين بيان

روش تهيه و مقدار مصرف: يك ليوان شيرين بيان را در سه ليوان آب جوشيده بريزيد و بگذاريد ده دقيقه بجوشد و آرام آرام دم بكشد. بعد از اينكه سرد شد، آن را صاف كنيد و هر روز از اين مايع به موي سرتان بماليد و پس از يك ساعت آب كشي كنيد. پس از مدت كوتاهي متوجه خواهيد شد موخوره تان درمان شده است.

گياه مورد استفاده؛ تخم پياز

روش تهيه و مقدار مصرف: يك قاشق غذاخوري تخم پياز را در يك ليوان آب سرد ريخته و روي حرارت ملايم قرار دهيد تا به جوش آيد و دو دقيقه به جوشيدن ادامه دهد. سپس آن را بيست دقيقه دم كنيد. پس از گذشت اين زمان محلول را صاف كرده و به موها به ويژه بخش انتهايي بماليد و پس از پانزده دقيقه آب كشي كنيد.

گياه مورد استفاده؛ ريشه كنجد

روش تهيه و مقدار مصرف: يك مشت ريشه كنجد كوبيده شده را در يك ليوان آب جوش خيس كنيد و بگذاريد پانزده دقيقه به همين حالت بماند. بعد از آن مخلوط آب و ريشه كنجد را به مدت سي دقيقه در آب جوش، بجوشانيد و مايع صاف شده را به موهايتان بماليد و پس از نيم ساعت آب كشي كنيد.

گياهان مورد استفاده؛ گل ريواس، شاه تره، سدر، به نسبت مساوي

روش تهيه و مقدار مصرف: گياهان فوق را باهم مخلوط كرده و بكوبيد. دو قاشق غذاخوري از آن را در يك ليوان آب به مدت دو ساعت خيس كنيد. سپس آن را روي حرارت قرار دهيد تا به جوش آيد. سپس آن را ده دقيقه دم كنيد. پس از طي اين مراحل محلول را صاف كرده و به موها بماليد و پس از يك ساعت آب كشي كنيد.

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب گنجينه سبز درمان 3/ مهندس ميترا قاسمي/ ناشر: مرنديز/ ص 141