سالم باشیم

سلامت مو

خانه/سلامت مو

نسخه هاي گياهي براي تقويت مو

5 سه شنبه 15 دي 1394
هر نوع مويي اعم از چرب يا خشك احتياج به تقويت دارد و براي آن كه بهترين وضعيت را به خود بگيرد و خوش حالت و درعين حال نرم و لطيف باشد، بايد به آن رسيدگي شود

هر نوع مويي اعم از چرب يا خشك احتياج به تقويت دارد و براي آن كه بهترين وضعيت را به خود بگيرد و خوش حالت و درعين حال نرم و لطيف باشد، بايد به آن رسيدگي شود. اين كار در افرادي كه مرتب از مواد شيميايي و رنگ موهاي مختلف استفاده مي كنند ضرورت بيشتري مي يابد. نسخه هاي گياهي متعددي جهت تقويت مو وجود دارد كه مي توانيد از آن ها براي تمام افراد خانواده استفاده كنيد كه در اين قسمت برخي از اين نسخه ها را معرفي مي كنيم.

گياهان و مواد مورد استفاده:

روغن زيتون: يك قاشق غذاخوري

عسل: دوقاشق غذاخوري

سركه سيب: يك فنجان

آب ولرم: يك فنجان

روش تهيه: عسل را در آب ولرم حل كنيد. روغن زيتون و سركه سيب را به آن افزوده و خوب هم بزنيد. سپس سر با يك حوله يا پارچه نخي ببنديد و نيم ساعت بعد آبكشي كنيد.

گياهان مورد استفاده:

يك ليوان تخم كتان را در سه ليوان آب جوش به مدت يك ساعت خيسانده سپس با حرارت ملايم به مدت چند دقيقه بجوشانيد و نيم ساعت دم كنيد. سپس آن را صاف كنيد و مايع به دست آمده را بر روي موها و پوست سر ماساژ دهيد و نيم ساعت بعد آبكشي كنيد. اين گياه براي تقويت موي سر بسيار مفيد است و استفاده از آن براي تمام موها امكان پذير است.

گياهان مورد استفاده:

بابونه، مورد، هميشه بهار(به نسبت مساوي)

روش تهيه: گياهان فوق را باهم مخلوط و خرد كنيد. دو قاشق غذاخوري از آن را در يك ليوان آب جوش به مدت نيم ساعت دم كنيد. سپس آن را صاف كرده و به موها و پوست سر بماليد و نيم ساعت بعد آبكشي كنيد.

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب گنجينه سبز درمان(3)/ مهندس ميترا قاسمي/ ناشر: مرنديز/ ص 122