سالم باشیم

چربی خون

خانه/چربی خون

نسخه اي گياهي براي كاهش چربي خون

5 پنج شنبه 7 آبان 1394
بيشتر گياهان (سبزي‌ها و ميوه‌ها) به علت فيبر و اليافي كه دارند، باعث كاهش كلسترول و تري‌گليسريد خون مي‌شوند.

بيشتر گياهان (سبزي‌ها و ميوه‌ها) به علت فيبر و اليافي كه دارند، باعث كاهش كلسترول و تري‌گليسريد خون مي‌شوند.

البته تأثير گياهان در كاهش چربي خون يكسان نيست، تأثير برخي از آن‌ها بيشتر است و به دليل خاصيتي كه در كاهش كلسترول و تري‌گليسريد خون دارند، براي تهيه دارو استفاده مي‌شوند. 

بين گياهان، سير بيشترين قدرت را در كاهش كلسترول و تري‌گليسريد خون دارد و بيش از 100 صنعت داروسازي در دنيا از سير، فرآورده‌هاي دارويي تهيه كرده‌اند. سير علاوه بر كاهش كلسترول و تري‌گليسريد، خاصيت ضدميكروبي و ويروسي دارد و فشارخون و قندخون را كاهش مي‌دهد و خون را رقيق مي‌كند. 

برخي ديگر از گياهان مانند خرفه و دانه كنگر فرنگي نيز تري‌گليسريد خون را پايين مي‌آورند و مصرفشان در بسياري از كشورهاي دنيا شايع است ولي متأسفانه در ايران استفاده از اين گياهان هنوز جا نيفتاده است.  

ميوه زيتون و روغن آن هم كلسترول را كاهش مي‌دهند. مصرف برخي از روغن‌ها نيز (HDL) كلسترول خوب را بالا و (LDL) كلسترول بد را پايين مي‌آورد مانند روغن بادام‌زميني، هسته انگور، كنجد، ماهي و كتان. اين روغن‌ها كلسترول و تري‌گليسريد خون را هم پايين مي‌آورند. 

اگر بخواهيم 3 نوشيدني را نام ببريم كه هم فشارخون را پايين مي‌آورند و هم كلسترول و تري‌گليسريد را بايد به آب گوجه‌فرنگي،‌ آب انار و آب‌غوره اشاره كنيم كه بهترين گزينه‌ها هستند. اين 3 نوشيدني هم مي‌توانند بين وعده‌هاي غذايي و هم همراه غذا مصرف شوند. 

آلبالو، گيلاس، نارنج، ليموترش و گريپ‌فروت نيز از ميوه‌هايي هستند كه مصرفشان هم به صورت آب‌ميوه و هم ميوه تازه چربي و كلسترول خون را كاهش مي‌دهد. 

همچنين كدو حلوايي، جعفري، پياز، جو، فلفل سبز، بادمجان و عدس نيز از جمله مواد غذايي‌اي هستند كه به كاهش تري‌گليسريد و كلسترول خون كمك مي‌كنند.  

با فلفل سياه به جنگ چربي برويد 

فلفل سياه به دليل داشتن ماده «پپرين» كه موجب طعم تند فلفل مي‌شود، تشكيل سلول‌هاي جديد چربي را متوقف مي‌كند و خاصيت ضد چربي دارد. 

تحقيقات گذشته نشان مي‌دهد كه فلفل سياه علاوه بر داشتن مزيت‌هاي بسيار بر سلامتي، ميزان چربي جريان خون را كاهش مي‌دهد.  

كاهش چربي خون با خرفه

مصرف خرفه به صورت خام يا پخته موجب كاهش چربي خون و رفع التهاب بدن مي‌شود در طب سنتي از خرفه براي رفع لاغري، رفع تشنگي و تقويت كننده قواي جسماني استفاده مي‌شود. 

خرفه تصفيه كننده خون، تب‌بر و مُدر «ادرارآور» است همچنين اين گياه صفراآور، ضد اسكوربوت و كمبود ويتامين ‌C است.

از گياه دارويي خرفه مي‌توان به صورت استعمال خارجي براي رفع سوختگي،‌ رفع ميخچه، رفع دمل و جوش استفاده كرد.

مي‌توان از گياه تازه خرفه به ميزان 5 تا صد گرم روزي سه بار استفاده كرد كه اثرات خوبي را بر بدن مي‌گذارد. 

البته بايد دقت داشته باشيد، اين گياهان بايد به مقدار متناسب مصرف شوند و روش طبخشان نيز مورد توجه قرار گيرد.

 

منبع: بيتوته