سالم باشیم

آرایشی

خانه/آرایشی

نحوه آرايش پوست هاي چرب

5 چهار شنبه 22 مهر 1394
وقتي صحبت از آرايش پوست چرب مي‌شود پيدا كردن شيوه مناسب آرايش براي داشتن پوستي شفاف و مات كمي سخت مي‌شود!

اگر پوست چربي داريد و آرايش كردن برايتان مشكل ساز شده است با ماه همراه شويد. نكاتي براي آرايش صحيح و بي نقص پوستهاي چرب را در ادامه براي شما ارائه كرده ايم.

1. هر روز صبح و قبل از هر آرايشحتما بايد پوستتان را با ژل هاي پاك كننده مخصوص پوست چرب و البته آنهايي كه روي پوست شما تاثيرگذارند بشوييد و بعد از شستشو با يك حوله نرم آب هاي اضافي روي پوستتان را بگيريد. 

2. در مرحله بعدي با تونر مخصوص پوست چرب و با كمك مقداري پنبه، عمليات پاكسازي را كامل كنيد. پنبه آغشته به تونر را روي تمام صورتتان بكشيد و 5 دقيقه صبر كنيد. تونر علاوه بر پاك كردن باقي ژل شستشو به رفع و برداشته شدن سلول هاي مرده از روي پوست كمك مي كند.

3. قبل از آرايش و بعد از كامل كردن عمليات پاكسازي به مقدار لازم از يك نرم كننده مخصوص پوست چرب روي پوستتان بزنيد و آن را ماساژ دهيد تا روي پوست نماند.

4. از محصولات آرايشي استفاده كنيد كه بهترين فرمول را براي پوست هاي چرب دارند.

5. قبل از آرايش با كرم هاي مخصوص زيرسازي كنيد. مخصوصا نواحي چرب صورتتان مثل ناحيه T شكل، پيشاني، چانه و بيني. زيرسازي كردن، عمر ماندگاري آرايش روي پوست را بيشتر و از درخشش نواحي چرب جلوگيري مي كند.

6. به جاي كرم پودر از كانسيلر استفاده كنيد كانسيلرها چربي كمتري دارند. بيش از حد پودر و پنكيك نزنيد.

7. هر چقدر آرايشتان مات باشد بعد از گذشت زمان، نقاط چرب پوست حالت براق به خود مي گيرند. يك راه حل خوب اين است كه از دستمال هاي چربي گير آرايشي استفاده كنيد. آنها را باز كنيد. روي نقاط چرب بگذاريد، كمي فشار دهيد و آرام از روي صورتتان برداريد. اين دستمال ها به راحتي چربي اضافه روي پوست را جمع مي كنند.

8. وقتي از ضدآفتاب استفاده مي كنيد -البته ضدآفتاب هاي فاقد چربي- بعد از زدن آن، يك دستمال كاغذيتميز را روي صورتتان پهن كنيد. با دست كمي روي صورتتان فشار دهيد و بعد آن را بلند كنيد. به اين ترتيب كمترين چربي آن هم گرفته مي شود.

9. بيش از حد از اسكراب استفاده نكنيد. استفاده زياد از آنها، پوست چرب را تحريك مي كند و غدد پوست چربي بيشتري توليد مي كنند و حتي باعث بيرون ريختن جوش ها مي شود.

10. قبل از خواب حتما آرايشتان را به طور كامل از روي پوستتان پاك كنيد و تمام مراحل پاكسازي پوست را انجام دهيد. اگر پوستتان با گذشت زمان چرب تر مي شود، حتما به متخصص مراجعه كنيد تا با توجه به ويژگي هاي پوستتان، راه حل هاي مناسب تري به شما ارائه دهد.

 

منبع: نمناك