سالم باشیم

تغذیه و رژیم

خانه/تغذیه و رژیم

ميوه هاي پرخاصيت كدامند؟

5 سه شنبه 1 تير 1395
از آن جايي كه گلابي حاوي مقدار زيادي پكتين كه نوعي سلولز محلول است هنگام ابتلا به يبوست، خوردن اين ميوه بهترين راه براي به حركت در آوردن روده است

آلو و انجير:

در تحقيقاتي كه انجام شده است آلوها سرشارترين منابع آنتي اكسيدان معرفي شده اند. از آنجايي كه هم آلو و هم انجير حاوي مقدار متنابهي سلولز هستند، براي سلامت روده بسيار مفيد است.

گلابي:

از آن جايي كه گلابي حاوي مقدار زيادي پكتين كه نوعي سلولز محلول است هنگام ابتلا به يبوست، خوردن اين ميوه بهترين راه براي به حركت در آوردن روده است. براي كساني كه مبتلا به يبوست هستند خوردن دو يا سه گلابي در روز مي تواند معجزه كند.

زردآلو، گرمك و انبه:

اين سه ميوه نارنجي رنگ، رنگشان را از ماده اي به نام كاروتنوئيد مي گيرند. بتاكاورتن در بدن به ويتامين A تبديل مي شود كه ماده اي مهم در سلامت چشم و پوست است. بتاكاروتن باعث استحكام غشاء مخاطي مي شود. اين غشاء مانند لايه اي محافظ ريشه و دستگاه گوارش را مي پوشاند و آن ها را از حساسيت محافظت مي كند. كاروتنوئيد هم چنين داراي خواص آنتي اكسيداني يعني مقابله با سرطان است.

انگور:

انگورهايي كه رنگ تيره دارند، حاوي آنتوديانين هستند. كه اين تركيب در رفع عواملي كه خطر بيماري هاي قلبي را افزايش مي دهند، حائز اهميتند. از اين موارد مي توان به ميزان چربي و فشارخون اشاره كرد.

 

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب راهنماي درمان با غذا/ دكتر سوزانا اليوير/ مترجم: رقيه عليزاده/ ناشر:پيك فرهنگ/ص 92