سالم باشیم

دیابت

خانه/دیابت

ميوه هاي مناسب براي ديابتي ها

5 يکشنبه 10 آبان 1394
متخصصان تغذيه و سلامت افراد ديابتي را به خوردن انواع خاصي از ميوه‌ها تشويق مي‌كنند كه نه تنها براي بدن مفيد هستند بلكه به كنترل انسولين خون نيز كمك مي‌كنند.

مبتلايان به ديابت بايد در مصرف ميوه و شيريني‌جات رژيم متعادلي را رعايت كنند.

مصرف ميوه‌جاتي كه داراي شاخص گلايسمي پاييني (كم‌تر از 50) هستند مي‌تواند كمك خوبي براي پيشگيري از نوسانات شديد قند خون باشد. 

فروكتوز: نوعي قند موجود در ميوه‌ها است كه مي‌تواند روي افراد ديابتي و اشخاص داراي اضافه‌وزن، تأثير منفي داشته باشد اما با اين حال ميانه‌روي در مصرف ميوه‌هاي فصلي نظير انبه و انگور و خوردن مقادير اندكي از آن‌ها مانعي ندارد. 

متخصصان تغذيه و سلامت افراد ديابتي را به خوردن انواع خاصي از ميوه‌ها تشويق مي‌كنند كه نه تنها براي بدن مفيد هستند بلكه به كنترل انسولين خون نيز كمك مي‌كنند. 

فهرستي از ميوه‌هاي مفيد براي كنترل انسولين در بيماران ديابتي در زير آمده است كه عبارت‌اند از:

گريپ‌فروت قرمز كه يكي از سالم‌ترين و مناسب‌ترين گزينه‌ها براي افراد ديابتي است و مصرف روزانه نصف اين ميوه توصيه مي‌شود.

مصرف انواع توت‌ها نيز به دليل داشتن آنتي‌اكسيدان و فيبر خوراكي زياد و ويتامين‌هاي مختلف براي سلامت اين بيماران موثر است. انواع توت داراي شاخص گلايسمي به ميزان 32 مي‌باشند.

هندوانه و طالبي نيز به دليل دارا بودن ويتامين‌هاي B و C و بتاكاروتن و پتاسيم نيز براي بيماران ديابتي توصيه مي‌شود.

ميوه ديگري كه مصرف آن براي ديابتي‌ها توصيه مي‌شود، هلو است كه سرشار از ويتامين‌هاي A‌ و C، پتاسيم و فيبر خوراكي است.

زردآلو نيز از ميوه‌هاي تابستاني سرشار از فيبر خوراكي و ويتامين A است كه ذخيره كربوهيدرات آن، پايين و خوردن آن براي افراد ديابتي مفيد است. زردآلوي خشك (برگه زردآلو) داراي شاخص گلايسمي 31 مي‌باشد و منبع خوبي از ويتامين A و C محسوب مي‌شود.

سيب به خصوص پوست آن، حاوي آنتي‌اكسيدان و منبع غني از فيبر خوراكي و ويتامين C است. سيب داراي شاخص گلايسمي پايين به ميزان 38 است. اين ميوه سرشار از فيبر بوده و حاوي ويتامين C و آنتي‌اكسيدان‌هاي بسياري است كه براي سلامت قلب مفيدند.

مصرف كيوي نيز به دليل داشتن پتاسيم و فيبر خوراكي فراوان و كربوهيدرات اندك براي افراد ديابتي توصيه مي‌شود.

گيلاس داراي شاخص گلايسمي بسيار پاييني به ميزان 22 است و به دليل داشتن ويتامين‌ها و فيبر براي اين بيماران مفيد است.

پرتقال داراي شاخص گلايسمي پاييني بوده و حاوي فيبر محلول و ويتامين C است.

گلابي سرشار از فيبر بوده و از شاخص گلايسمي پاييني به ميزان 38 برخوردار است. اين ميوه همچنين منبع خوبي از ويتامين C و ماده معدني اساسي مس محسوب مي‌شود.

ميوه‌هاي روغني يا همان مغزي جات با جايگزيني كربوهيدرات يا نشاسته برنامه غذايي باعث كاهش قند خون و با داشتن منابع سرشار منيزيم و اسيدهاي چرب غيراشباع و با مكانيسم افزايش حساسيت به انسولين منافع زيادي را براي ديابت نوع 2 دارا هستند.

اين مواد مغذي با دارا بودن پروتئين با كيفيت بالا، فيبر، ويتامين‌ها و مواد معدني نظير پتاسيم، كلسيم و منيزيم و مواد مغذي گياهي مانند كاروتنوئيد، فلاوونوئيدو فيتواسترول علاوه بر ديابت با دارا بودن اثرات آنتي‌اكسيداني و ضد التهابي بر روي سلامت قلب و عروق نيز بسيار موثر مي‌باشند.

مصرف منظم اين مواد غذايي باعث كاهش كلسترول بد و افزايش كلسترول خوب و كاهش قند و فشار و تري‌گليسيريد خون مي‌شوند. باز تذكر دو نكته مهم است. اول اين كه بايد به صورت خام مصرف شوند و نيز مقدار آن كنترل شده باشد.

 

منبع: تبيان