سالم باشیم

زناشویی

خانه/زناشویی

مشكلات رايج مادران در دوران شيردهي

5 يکشنبه 23 اسفند 1394
برخي مشكلات متداول شيردهي به ويژه در شش هفته نخست تولد ممكن است وجود داشته باشند كه رغبت مادران براي شير دادن به نوزادان خود را كاهش دهد. اين مشكلات همگي قابل كنترل هستند

مشكلات شيردهي

برخي مشكلات متداول شيردهي به ويژه در شش هفته نخست تولد ممكن است وجود داشته باشند كه رغبت مادران براي شير دادن به نوزادان خود را كاهش دهد. اين مشكلات همگي قابل كنترل هستند و نبايد عاملي جهت محروم شدن نوزادان از موهبت هاي بي شمار شير مادر شوند و در اين ميان گياهان دارويي مي توانند به عنوان يك ركن اساسي درماني به حساب آورده شوند.

 

  • التهاب پستان و ريزش شير از آن ها:

اغلب با نزديك شدن زمان شيردادن كودك و يا هر نشانه ديگر، صدا و حتي فكر كردن به شيرخوار باعث رگ كردن پستان و به جريان افتادن شير مي شود. هنگام نشت كردن شير، بهتر است بگذاريد تا شير به راحتي از پستان خارج شود و جلوي خروج آن را نگيريد و اين راه خوبي براي تسكين احساس فشار پستان مي باشد و بهتر است از پارچه هاي كتاني يا پنبه اي قابل جذب و قابل شست و شو استفاده كنيد.

 

  • زخم شدن نوك پستان:

زخم يا شقاق نوك پستان به خصوص در شيردهي هاي اول شايع است كه پوست نوك سينه ها حساس و نازك است و زماني تشديد مي شود كه كل هاله پستان در دهان نوزاد قرار نمي گيرد.

 

  • درمان زخم نوك پستان:

محل را با كرم هاي مناسب چرب كنيد

بعد از هربار شيردهي با فشار دادن نوك سينه چند قطره از شير را به اطراف بماليد.

مدتي پس از شيردهي روي پستان ها را باز بگذاريد.

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب گنجينه سبز درمان 1/ مهندس ميترا قاسمي/ ناشر: مرنديز/ ص 128