سالم باشیم

زناشویی

خانه/زناشویی

مشكلات حاصل از بارداري در ماه هاي مختلف

5 پنج شنبه 6 اسفند 1394
حاملگي زماني است كه ديگر نمي شود هدف بهينه سازي رژيم غذايي را به تعويق انداخت. خوردن، نوشيدن و سطح فعاليت هاي جسماني طي اين 9ماه هم بر روند حاملگي و هم از آن مهم تر بر روند رشد جنين مؤثر خواهد بود

حاملگي زماني است كه ديگر نمي شود هدف بهينه سازي رژيم غذايي را به تعويق انداخت. خوردن، نوشيدن و سطح فعاليت هاي جسماني طي اين 9ماه هم بر روند حاملگي و هم از آن مهم تر بر روند رشد جنين مؤثر خواهد بود. سعي كنيد طي اين دوره به فعاليت هاي جسماني خود ادامه داده و ورزش هاي متعادلي مانند پياده روي و شنا را به برنامه ي روزانه زندگي خود وارد كنيد.

سه ماهه اول: بسياري از خانم ها پس از گذشت چند هفته تازه متوجه بارداري خود مي شوند و طي اين چند هفته ممكن است هم مشروب خورده يا حتي سيگار كشيده باشند. جنين تا هفته 12 بارداري هم به طور كامل شكل مي گيرد، اما هنوز به اندازه ي يك آلوي كوچك است. از آن جايي كه هفته هاي اول از لحاظ تغذيه اهميت حياتي دارند، بهتر است هرچه زودتر و در بهترين حالت حتي پيش از شروع بارداري درباره ي تغييراتي كه مي بايست در شيوه زندگي مان صورت بدهيم، فكر كنيم.

سه ماهه دوم: مادر در اين دوران ديگر به تغييرات هورموني عادت كرده، جنين نيز آنقدر بزرگ نشده كه جلوي دست و پاي مادر را بگيرد و ميزان انرژي معمولا به علت آدرنالين حاصل از جنين بالا مي رود.

سه ماهه سوم: جنين بيشترين وزن خود را طي اين سه ماهه ي آخر مي گيرد.

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب راهنماي درمان با غذا/ دكتر سوزانا اليوير/ مترجم: رقيه عليزاده/ ناشر:پيك فرهنگ/ص:330