سالم باشیم

زناشویی

خانه/زناشویی

مسائل زناشويي در دوران بارداري

5 شنبه 12 دي 1394
تبريك مي‌گويم! حال كه شما پدر شده‌ايد، نوبت آن است كه درباره روابط زناشويي در 9 ماهه بارداري بيشتر بدانيد. ما در اينجا نكاتي را برايتان آورده‌ايم كه بايد به آنها توجه كنيد.

تبريك مي‌گويم! حال كه شما پدر شده‌ايد، نوبت آن است كه درباره روابط زناشويي در 9 ماهه بارداري بيشتر بدانيد. ما در اينجا نكاتي را برايتان آورده‌ايم كه بايد به آنها توجه كنيد.

او واقعاً خسته است

بدن همسر شما در حال شكل داد به يك جنين است و اين كار انرژي زيادي مي‌برد. پروژسترون اضافي كه در اوايل بارداري در خون او جريان دارد، منجر به خواب‌آلودگي و خستگي بيشترش مي‌شود. حالت تهوع او را نيز فراموش نكنيد. بنابراين اگر همسر شما ساعت 8 به خواب رفت، ناراحت نشويد. او واقعاً خسته است.

او انرژي بيشتري دارد

از آنجه كه تعدادي از زنان باردار در اين دوره احساس خستگي بيشتري مي‌كنند، برعكس تعدادي ديگر در اين دوران انرژي بيشتري دارند. افزايش جريان خون ممكن است همسر شما را حساس ‌تر و تمايل او را براي روابط زناشويي بيشتر كند. فقط مطمئن باشيد كه او به اندازه كافي خوابيده‌ است زيرا خواب كافي براي سلامت مادر و جنين ضروري است. تمايلات هر زني متفاوت است بنابراين با توجه به خواسته او پيش رويد.

3 ماه دوم بارداري بهترين زمان است

اگر تمايلات همسر شما نسبت به روابط زناشويي در اين دوران افزايش يافته، 3 ماه دوم بهترين فرصت براي آن است. چرا؟ زيرا در 3 ماه اول بارداري تمايلات جنسي همسرتان به دليل نگراني‌هاي بارداري، تهوع صبحگاهي و تغيرات هورموني كاهش مي‌يابد و در 3 ماه سوم نيز به دليل بزرگ‌تر شدن شكم‌‌ و نزديكي به زايمان‌، روابط زناشويي برايش مشكل مي‌شود. بنابراين 3 ماه دوم بهترين زمان است زيرا او انرژي دوباره خود را به دست مي‌آورد. اين زمان براي آخرين مسافرت 2 نفر شما نيز مناسب خواهد بود، آن را از دست ندهيد.

كودك شما از روابط زناشويي آسيب نمي بيند

كودك شما در كيسه آب خود محفوظ است و مخاط موجود در دهانه رحم، از ورود عفونت‌ها جلوگيري مي‌كند. پس نگران نباشيد و از رابطه خود لذت ببريد.

حالت‌هاي جديد را امتحان كنيد

ممكن است بعضي از حالت‌هاي قديم شما در رابطه زناشويي، در اين دوره مناسب همسرتان نباشد. به عنوان مثال پس از ماه چهارم براي جلوگيري از فشار روي شكم همسرتان، از او بخواهيد روي شما يا كنار شما دراز بكشد.

به او بگوييد زيبا است، بدون هيچ دليل

در دوران بارداري مادر كنترل بدن خود را از دست مي‌دهد و اين مي‌تواند براي او نگران كننده باشد كه آيا به فرم اندام قبلي خود باز خواهند گشت يا خير. او در اين دوره احتياج به حمايت شما دارد و اين كه بداند همچنان براي شما جذاب است. به او كمك كنيد تا زيبايي‌هاي خودش را ببيند.

 

منبع: بيتوته