سالم باشیم

سلامت ناخن

خانه/سلامت ناخن

مراقب عفونت هاي پس از مانيكور باشيد

5 شنبه 25 مهر 1394
مانيكور كردن ناخن منجر به بيمار‌هاي خطرناك نمي‌شود و بيشترين آسيب آن براي ناخن است و سلامت عمومي را درگير نمي‌كند.

مانيكور كردن ناخن منجر به بيمار‌هاي خطرناك نمي‌شود و بيشترين آسيب آن براي ناخن است و سلامت عمومي را درگير نمي‌كند.

بسياري از زنان براي مرتب كردن ناخن‌هاي خود به استفاده از لاك‌بر‌ها، كوتاه كردن و سوهان زدن ناخن، شكل دادن وتزيين كوتيكول روي مي‌آورند كه در هر كدام از اين مراحل از مواد شيميايي خاصي ممكن است استفاده شود و موجب شكنندگي ناخن مي‌شوند.

شكنندگي، لايه لايه شدن و عفونت از جمله عوارض مانيكور ناخن‌ها است.

در اغلب موارد مانيكوريست‌ها، كوتيكول كه همان قسمت سفيد رنگ ابتداي رويش ناخن‌ها است را برمي‌دارند كه اين امر منجر به بروز عفونت‌هاي ميكروبي و قارچي ناخن مي‌شود.

خرد شدن ناخن‌ها، ريش ريش شدن آن‌ها از ديگر عوارض مانيكور است، استفاده از لاك‌هاي مختلف به همراه مواد شكل دهنده به منظور ايجاد طرح‌هاي جديد سطح ناخن را ضخيم و خشن كرده و منجر به تغيير‌ رنگ آن‌ها مي‌شود.

شايع‌ترين عارضه مانيكور شكنندگي و لايه لايه شدن سطح ناخن  و ريش ريش شدن ناخن‌ها به دليل جدا شدن پوست از دور ناخن و شكل گرفتن بيش از اندازه كوتيكول است.

لاك‌هاي با كيفيت مشكلي براي ناخن در كوتاه مدت ايجاد نمي‌كند، استفاده مداوم از لاك و تغيير آن در كوتاه مدت به سلامت ناخن‌ها آسيب مي‌رساند زيرا استفاده بيش از حد از استون مضر است.

لازم است به منظور تامين سلامت ناخن‌ها كمتر از مانيكور استفاده شود، استفاده از كرم‌هاي مرطوب كننده براي ناخن و اطراف آن بسيار مفيد است و در صورت نياز بايد از لاك‌هايي استفاده شود كه از كيفيت بالايي برخوردارند و جنس آن‌ها مرغوب است.


منبع: سلامت نيوز