سالم باشیم

ماكاروني با سس پستو

5 دوشنبه 1 شهريور 1395
قارچ ها را همراه با عصاره سبزي، داخل تابه بريزيد و آن را به جوش آوريد، در آن را بگذاريد و اجازه دهيد به مدت 4-3 دقيقه به آرامي بجوشد تا نرم شود

مواد لازم:

قارچ                     225 گرم

عصاره سبزي         150 ميلي ليتر

مارچوبه پاك كرده   175 گرم

كنسرو مغز آرتيشو دو نيم شده 400گرم

نمك و فلفل           به مقدار لازم

 

مواد لازم براي تهيه سس پستو:

سير رنده شده     2حبه

برگ تازه ريحان     15گرم

ماست كم چرب   6قاشق چايخوري

پنير پارمسان كم چرب رنده شده   2-1 قاشق غذاخوري

نمك و فلفل       به مقدار لازم

 

روش تهيه:

1- قارچ ها را همراه با عصاره سبزي، داخل تابه بريزيد و آن را به جوش آوريد، در آن را بگذاريد و اجازه دهيد به مدت 4-3 دقيقه به آرامي بجوشد تا نرم شود. آن را آبكش كنيد و كنار بگذاريد.

2- در تابه كوچك آب را به جوش بياوريد و مارچوبه هارا به قطعات 5سانتي متري خرد كنيد. سپس به مدت 4-3 دقيقه بپزيد تا زماني كه نرم شوند. آن را آبكش كنيد و كنار گذاريد.

3- در تابه بزرگ آب و مقداري نمك را جوش آوريد و ماكاروني را طبق دستورالعمل نوشته شده روي بسته آن بپزيد. آن را آبكش كنيد به قابلمه برگردانيد و گرم نگه داريد.

4- سس پستو را درست كنيد. تمام مواد آن را در مخلوط كن قرار دهيد و براي چند ثانيه به هم بزنيد تا نرم شود. و يا به شكل ديگر، مي توانيد برگ هاي ريحان را ريز، خرد كنيد و همه مواد را با يكديگر مخلوط كنيد.

5- قارچ، مارچوبه و آتشيو را به ماكاروني اضافه كنيد، آن را هم بزنيد و با حرارت كم به مدت 2تا3 دقيقه بپزيد. آن را از روي حرارت برداريد. با سس پستو مخلوط كنيد و به ظرف پذيرايي منتقل كنيد و با برگ هاي ريحان و پنير پارمسان تزئين كنيد. اگر مايل بوديد، همراه نان ميل كنيد.

 

پيشنهاد: در صورت در دسترس نبودن آرتشيو مي توان از كنگر بخارپز شده استفاده كرد.

 

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب غذاهاي كم چرب جلد2/ كاترين هاوكينز/ مترجم: شايسته محتشمي/ ناشر: مبلغان/ ص: 46