سالم باشیم

سلامت پوست

خانه/سلامت پوست

ماسك هاي ضد آثار جوش

5 چهار شنبه 6 مرداد 1395
در دوره اوليه وقتي كه جوش ها هنوز كوچك هستند با يخ از گسترش آنها جلوگيري كرده، بدين ترتيب كه با قرار دادن كيسه يخ روي دمل، از رشد آنها جلوگيري نموده

بعضي از افراد داراي پوست بسيار حساسي مي باشند و اگر زخم يا جوشي در روي آن پديد آيد جاي آن پس از بهبودي به صورت لكه در بدن و در روي پوست باقي مي ماند براي معالجه اين لكه هاي حاصل از خون مردگي مي توان از روش هاي زير استفاده كرد:

محل جوش را با مخلوط عسل و ويتامين E به صورت روغن و يا پودر در جوز به مدت 20دقيقه بپوشانيد و سپس با آب ولرم بشوييد و بعد آب سرد به صورت بپاشيد، اين روش را هفته اي يك بار انجام دهيد تا آثار جوش ها كاملا از بين برود. مخلوط آب اسفناج و سفيدآب، آثار جوش هاي صورت را از بين مي برد. به محل جوش ها مي توان مخلوط عسل و زرده ي تخم مرغ و روغن زيتون ماليد و يك ساعت روي صورت قرار داده و بعد آن را آب ولرم بشوييد. اين عمل را يك روز درميان تكرار كنيد تا آثار جوش ها از بين برود.

اثر آب بر روي جوش هاي چركي:

در دوره اوليه وقتي كه جوش ها هنوز كوچك هستند با يخ از گسترش آنها جلوگيري كرده، بدين ترتيب كه با قرار دادن كيسه يخ روي دمل، از رشد آنها جلوگيري نموده و بعد آنها را كمپرس داغ مي كنيد. مسئله مهم به وجود آمدن سيستم سريع گردش خون در محل جوش مي باشد چرا كه اين گردش سريع خون باعث تعويض شدن چرك و مواد سمي محل جوش با مواد سالمي كه در خون است، شده و در نتيجه جوش ها زودتر و بهتر از بين مي روند.

 

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب تشخيص به موقع بيماري هاي پوست، صورت و مو/ بهزاد خراد/ ناشر: زرقلم/ ص: 161